Стань супергероєм – зміни своє місто

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Освітній проект «Відкривай Україну» вже у Чугуєві!

Його презентація відбулася днями у загальноосвітній школі № 1 для учнів середніх класів. Даний проект втілюється в життя при підтримці Міністерства освіти та науки України, Малої академії науки, громадських організацій.

Мета проекту «Відкривай Україну» – створити середовище для розвитку підлітків малих міст, в якому вони набудуть необхідних знань та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті. Цей освітній проект поєднує навчання і фан, онлайн і оффлайн. Участь у проекті беруть 270 малих українських міст із населенням від 10 тисяч до 250 тисяч мешканців. Школу у проекті представляє одна команда у складі п’ятнадцяти учнів 7-11 класів та один вчитель-куратор.

– Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст – до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це ми і хочемо змінити, – каже куратор проекту «Відкривай Україну» у Харківській області Ірина Маркевич. – Проект проходитиме у кілька етапів. Перший – учні повинні знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап – змінити на краще своє місто. Проекти команд на кожному з етапів будуть реалізовані в одному з шести напрямків: навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, медійний та соціальний напрямки, урбаністика, культура і мистецтво. У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ.

Команди, які реалізують проект у місті, представлять їх на фестивалях у обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті. Учні і вчителі отримають сертифікати після закінчення навчання, півфіналісти і фіналісти – цінні призи, а команди-переможці отримають тижневе стажування в інших країнах.

Залишається додати, що найближчим часом до проекту «Відкривай Україну» залучаться учні усіх шкіл Чугуєва.