Чужих дітей бути не повинно

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Вже декілька років в Україні 30 вересня відзначається

День усиновлювача, який збігається з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Діти – це наше майбутнє. І  святий обов’язок суспільства докласти максимум зусиль, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя й виховання, чи виконують належним чином свої обов’язки батьки. Держава бере на себе зобов’язання забезпечити розвиток і виховання таких дітей. Пріоритетом у влаштуванні дітей-сиріт Сімейним кодексом України, Законами України визначено саме сімейне виховання, що в останні роки набуло загальнодержавного значення. Безумовно, в державних закладах дитина отримує комплекс освітніх, медичних і соціальних послуг, але їй бракує навичок самостійного життя, уміння будувати стосунки в сім’ї та серед людей, вона не готова жити в соціумі.

 

 

Лише сім’я створює для дитини життєво необхідні умови для виховання та соціалізації. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності – тим, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Ми вітаємо зі святом наших усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, яких в м. Чугуєві проживає 72 сім’ї, хочемо побажати їм витримки, здоров’я, сили, родинного затишку, благополуччя і злагоди.

Разом з тим на сьогоднішній день в м. Чугуєві в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, перебуває дитина, позбавлена батьківського піклування, яка потребує влаштування.

Михайлу 11 років, хлопець із задоволенням відвідує школу, старанний, поважає дорослих, комунікабельний, легко находить спільну мову зі своїми однолітками, в майбутньому планує бути програмістом. Тож закликаємо всіх небайдужих зазирнути в глибину свого серця, можливо там ви знайдете достатньо  любові та сміливості глянути в очі дитині, позбавленій батьківського піклування, щоб назавжди витерти з пам’яті важкі хвилини, часи, дні та роки очікування на люблячих та розуміючих батьків, для яких немає поняття «чужі діти».

З питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї запрошуємо до служби у справах дітей виконавчого комітету Чугуївської міської ради, яка знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 37, каб. 6, тел. 2-30-46, 4-13-15.