У Школі джур козацьких

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

пройшли тренування чугуївські учні

З 7 по 16 вересня  проходив  традиційний збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школа джур козацьких. Активними учасниками заходу вже не вперше стали представники учнівської спільноти  міста Чугуєва – команда учнів Клугино-Башкирівської загальноосвітньої школи на чолі з керівниками В. О. Жигловим та Ю. В. Жигловою.

Захід проводився Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді у с. Осій Іршавського району Закарпатської області.

Учасники пройшли вишколи з військово-прикладних і туристсько-спортивних видів змагань (стрільба з пневматичної зброї, збирання та розбирання автомата АК-74, ознайомлення з правилами поведінки з вибухонебезпечними предметами та основами тактичної медицини, проходження туристської смуги перешкод за козацькою легендою з основами спортивного орієнтування), вивчали  порядок і правила використання церемоніалів, головним із яких було винесення Державного та відомчих прапорів. Також діти  відвідали с. Ізу – центр лозоплетіння Закарпатської області, ферму з розведення плямистих оленів, м. Хуст, музей ім. Августина Волошина та Хустський краєзнавчий  музей. Незабутні враження залишилися у дітей після мандрівки до монастиря Пресвятої Богородиці та відвідування пам’ятника Івану Фірцаку (Кротону), найсильнішій людині ХХ століття, в с. Білки.

 

 

На одну із гутірок до юних джур завітав заступник військового комісара з територіальної оборони Іршавського РВК, майор ЗСУ, учасник АТО Юрій Щур, який поділився досвідом визначення лідера (командира) в екстремальних умовах бою. Ще одна з гутірок була присвячена ігровим методикам визначення лідера і розподілу обов’язків у рої.

Після таких насичених цікавинками, подіями і новими знайомствами зустрічей команді учнів Клугино-Башкирівської ЗОШ було сумно розлучатися з друзями з інших областей України, проте вже скоро вони матимуть нагоду зустрітися під час нових змагань!

www.chuguev-osvita.org.ua.