Енергозбереження та термомодернізація – питання № 1

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На минулому тижні відбувся семінар на тему «Збереження та відновлення житлового фонду: співпраця влади та громади» за участі голів ОСББ та громадськості

На початку семінару міський голова Галина Мінаєва вкотре наголосила на актуальності проведення заходів з енергоефективновсті та енергозбереження у житловому фонді міста, закликала голів об’єднань співвласників багатоповерхових будинів детально вивчити ситуацію на енергоринку та можливості кредитування на утеплення будинків. Мер ознайомила присутніх з досвідом тих будинків, які вже скористалися кредитами, а також з міськими програми, спрямованими на підтримку ОСББ.

В ході семінару, що відбувся за підтримки Міжнародного республіканського фонду (IRI),  лектори Вікторія Погорєлова та Дмитро Марусіч надали практичні поради учасникам семінару з питань термомодернізації житлових будинків, розповіли про співфінансування енергоефективних проектів.

За умовами Урядової програми з енергоефективності мешканці багатоповерхівок, які об’єднались в ОСББ, можуть отримати з держбюджету відшкодування 40% суми «теплого» кредиту. Якщо серед членів ОСББ є отримувачі субсидій, то компенсація буде значно більшою.

Окрім державної, додаткову допомогу на утеплення можна одержати ще й від органів місцевого самоврядування. У Харківській області прийнято обласну програму відшкодування 20% суми кредитів  ОСББ/ЖБК на впровадження енергоефективних заходів. У Чугуїві — 10% суми кредитів. Таким чином, ОСББ може придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали майже за половину їхньої ринкової ціни.