Вчимося управляти будинками на досвіді лучан

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Голови ОСББ та представники управлінь ЖКГ із Харківської  та Дніпропетровської областей, зокрема, з міст Харкова, Чугуєва, Дніпра, Кривого Рога, переймали досвід у луцьких колег.

12-13 липня відбувся навчальний тур, метою якого був міжрегіональний обмін досвідом управління багатоквартирними будинками та реалізації заходів із термомодернізації.

На зустрічі з Миколою Романюком, міським головою Луцька, представники ОСББ зі сходу України дізналися, яким чином робота Центру надання адміністративних послуг сприяє діяльності об’єднань співвласників. Очільник міста також поділився досвідом реалізації місцевих програм підтримки ОСББ та співфінансування проектів, спрямованих на модернізацію житлових будинків.

Учасники навчального туру отримали можливість побачити результати успішного діалогу між співвласниками житла і місцевою владою. На прикладі ОСББ «Явір-2011», «Барви» та «Відродження» гостям міста розповіли про досвід встановлення індивідуальних теплових пунктів та заміни ліфтів, а також про комплексне утеплення будинків та облагородження прибудинкових територій.

 

 

Юлія Сабатюк, голова Асоціації ОСББ «Лучани», розповіла про системні зміни, яких вдалося досягти у Луцьку. Вона акцентувала увагу на необхідності спільних дій та підвищенні рівня поінформованості населення.

Регіональний консультант проекту IFC Петро Лавринюк розповів про механізми фінансової вигоди від реалізації заходів з енергозбереження, продемонструвавши ефект на конкретних розрахунках.

Найбільше  чугуївських учасників туру вразили зацікавленість та високий рівень  свідомості пересічних лучан в успіху справи, їх розуміння власної та суспільної вигоди заходів з енергозбереження.

Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» (група Світового банку), що здійснюється за фінансування Швейцарської конфедерації.