«Верховенство права у місцевому самоврядуванні – від принципів до практики»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Семінар на таку тему відбувся 16-17 червня у Южному Одеської області

Цей захід – частина програми з обміну досвідом у межах проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», що реалізує Академія Фольке Бернадотта спільно з Асоціацією малих міст України та Центром Разумкова за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida.

У семінарі взяли участь представники міст-учасників проекту, Академії Фольке Бернадотта, бенефіціара проекту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Асоціації малих міст України.

 

Чугуїв як місто-учасник проекту на семінарі представляли Людмила Макаренко, заступник міського голови – керуюча справами  міськвиконкому, та Наталія Геженко, адміністратор Центру надання адміністративних послуг.

Учасники зустрічі дослідили поняття верховенства права у місцевому самоврядуванні з глобальної перспективи, сформулювали виклики у забезпеченні функціонування місцевого самоврядування на основі верховенства права в контексті України, обговорили актуальні питання рівності та важливість інституцій, котрі надають рівні можливості, розробили можливі заходи для кампаній з правової просвіти на місцевому рівні. У рамках вивчення кращих практик відвідали Одеський центр обслуговування населення, організований за європейськими нормами.

За словами Людмили Макаренко, семінар надав можливості його учасникам ознайомитися з кращими практиками реалізації проекту, взяти участь у розробці ініціатив правової просвіти на місцевому рівні.