Споживачів електроенергії інформуємо

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Останнім часом від споживачів електричної енергії надходять звернення (як письмові, так і усні) у різні органи виконавчої влади, а також на Урядову гарячу лінію. Адміністрація Чугуївського районного відділення енергозбуту надає відповіді на питання громадян.

Про відсутність рахунків на оплату за спожиту електричну енергію з причини наявності переплати.

Щодо рахунків за спожиту електроенергію повідомляємо, що рахунки формуються в автоматичному режимі за фактично спожиту електроенергію (різниця між контрольними зніманнями, виконаними робітниками Чугуївського районного відділення енергозбуту) з урахуванням вивіреного стану платежів на кінець розрахункового періоду, одержаних оплат та субсидій. Контрольні знімання виконуються згідно із затвердженим графіком з урахуванням діючих тарифів, які зазначаються в рахунку разом з розміром нарахування за вказані кВт/год.

Коли обсяг оплати, проведеної споживачем за попередні періоди, або нарахування сум субсидій перевищують кількість спожитої електричної енергії протягом місяця, рахунок на оплату за спожиту електричну енергію не формується, оскільки не підлягає оплаті.

Про повторне підключення електроустановки побутового абонента до електричних мереж після відключення за заборгованість за спожиту електричну енергію.

Відповідно до п. 36 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 за № 1357 із змінами та доповненнями (далі – Правила), відновлення електропостачання споживача здійснюється протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості, після оплати споживачем заборгованості та витрат за повторне підключення.

Звертаємо увагу, що відповідно до положень п. 3, 7 Правил споживання електричної енергії надання електроенергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.