І знову про медичну реформу

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Інформаційно-погоджувальна зустріч в рамках проекту «Трансформація первинної медицини в місті Чугуєві» відбулася минулої п’ятниці в Чугуївській мерії.

Нагадаємо, що в квітні цього року в нашому місті розпочалася реалізація пілотного проекту трансформації первинної медицини, яка буде тривати протягом року. Передбачається, що Чугуївський Центр первинної медико-санітарної допомоги стане автономним комунальним підприємством, а на базі віддалених амбулаторій будуть створені приватні практики. Сімейні лікарі будуть укладати угоди з пацієнтами. І що важливо, медична послуга залишиться безкоштовною, а лікарі зможуть розраховувати на збільшення заробітної плати.

Проект реформування первинної медицини розроблений Харківською експертною групою з питань підтримки медреформи. Це незалежна громадська платформа, яка була створена Агентством змін «Перспектива» і Українсько-німецькою медичною асоціацією на початку 2015 року з метою підтримки реформування медицини в Харківській області.

Ціллю зустрічі, що відбулась наприкінці минулого тижня в мерії, було інформування громадсь-кості про плани та перебіг проекту з реформування первинної медицини в Чугуєві та обговорення очікувань громади від проекту. Про трансформацію первинної медичної допомоги в місті Чугуєві в контексті медичної і адміністративної реформ в Україні учасникам заходу розповів директор департаменту охорони здоров’я ХОДА О.В.Галацан. Координатор проекту Харківської групи з підтримки медичної реформи М.Ю.Довгопол представив бачення та дорожню карту реалізації проекту в нашому місті. Йшла мова на зустрічі й про юридичні аспекти трансформації медицини. Представники експертної групи дали відповіді на питання, які пролунали від учасників зустрічі – депутатів Чугуївської міськради, представників мерії, громадськості, медиків, – та зазначили, що, яким би важким не був шлях реформування, завжди потрібно пам’ятати про мету проекту та позитивні зміни, заради яких відбувається трансформація однієї з найважливіших для суспільства галузей.