Чи буде почуто голос громад?

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

27 травня у Києві відбулося засідання Правління асоціації міст України, в якому взяла участь міський голова Чугуєва Галина Мінаєва

Проводив засідання Голова АМУ Київський міський голова Віталій Кличко. У порядку денному були розглянуті проблемні питання, зокрема, у бюджетній сфері, освітній та медичній галузях, щодо тарифної політики, діяльності органів місцевого самоврядування тощо. З усіх цих питань були заслухані доповіді експертів АМУ, які проводять аналіз та моніторинг стану галузей, опитування міських голів щодо проблемних питань та готують на їх основі законодавчі пропозиції.

Обговорення розпочалось з найбільш гострої теми. Держ-бюджет-2016 передбачає, що фінансування ПТУ повністю лягає на плечі місцевих бюджетів. Асоціація міст України ще під час бюджетного процесу попереджала і уряд, і парламентські комітети про майбутні фінансові втрати для міст обласного значення. А підсумки першого кварталу 2016 року показали, що міста обласного значення не спроможні забезпечити належне фінансування професійно-технічних навчальних закладів.

«Дотація, виділена урядом, – 500 млн грн – не покриває всі потреби закладів професійної освіти. Необхідним є виділення у 2016 році додаткової дотації у сумі 1,5 млрд грн. Наша позиція – фінансування ПТУ має відбуватися за рахунок не лише місцевого бюджету,  а й державного, а також за рахунок роботодавців, які формують регіональне замовлення», – зазначив В. Кличко.

Члени Правління у ході дискусії висловили свої бачення щодо вирішення проблемної ситуації у сфері професійно-технічної освіти. Пропозиції та зауваження ляжуть в основу офіційної позиції АМУ щодо захисту прав місцевого самоврядування перед урядом та парламентом.

Обговорювалось на засіданні і інше, не менш гостре питання – чергові законодавчі ініціативи щодо перерозподілу 30% надходжень від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до спеціального фонду бюджетів областей, вилучивши їх із загального фонду бюджетів міст, сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад (законопроекти № 3395 та № 4494). Голова Асоціації зазначив: «Мова йде про вилучення таких надходжень із загального фонду бюджетів міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад. Це неприйнятні зміни. Ми вимагаємо залишити 100% надходжень від акцизного збору в місцевих бюджетах. Акцизи – один з важливих джерел наповнення кожного міського бюджету».

Асоціація міст України підготувала негативні висновки до парламентських комітетів на ці законопроекти. Адже спрямування частини місцевого акцизу до обласних бюджетів призведе до зменшення надходжень місцевих бюджетів на 2,9 млрд грн.

За підсумками обговорення члени Правління підтримали ініціативу створити мобільну робочу групу з числа представників місцевих рад для відстоювання позиції Асоціації в парламенті та уряді та активізувати діяльність, спрямовану на збереження існуючої дохідної бази місцевих бюджетів.