У місті виявлено випадок «сибірки»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

23 березня в Чугуєві зареєстровано випадок захворювання на сибірку серед тварини. Спільно з фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління та фахівцями ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

Згідно зі звітом про дослідження результат бактеріоскопічного та серологічного дослідження на сибірку позитивний, бактеріологічне та біологічне дослідження триває.

Сибірка – гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту, гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу.

Збудник сибірки – грампозитивна бактерія – паличка, що утворює внутрішню спору та є аеробом. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини, що виділяють у зовнішнє середовище з кров’янистою рідиною, фекаліями, сечею, молоком, слиною безліч бацил сибірки. Особливо небезпечними є несвоєчасно й неправильно прибрані розтяті трупи загиблих від сибірки тварин та їхні шкіра, шерсть, щетина, кістки, роги, які зумовлюють контамінацію спорами пасовищ, водопоїв, ґрунту, скотних дворів і формування тривалих осередків сибірки. Головний механізм передачі – контактний. Відбувається потрапляння збудника через пошкоджену (навіть й мікротравмами) шкіру або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами, кров та виділення яких містять багато збудників, при білуванні туш, подальшій обробці м’яса, при роботі з забрудненою тваринною сировиною (хутро, шкіра). Казуїстичним є зараження медичних працівників при помилковому розкритті виразки, коли вони не дотримуються захисту й ріжуть руки самі при цій маніпуляції.

Фактори передачі – інвентар для догляду за тваринами, контаміновані предмети зовнішнього середовища, інфіковані продукти.

Як стаціонарно неблагополучний пункт з сибірки Чугуїв не визначено, останній випадок у Чугуївському районі було зареєстровано у 1996 році.

Спільно фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області, Чугуївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області та управління ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться профілактичні заходи щодо попередження  розповсюдження захворюваності на сибірку.

При підозрі захворювання на сибірку у тварин слід негайно звертатися до фахівців ветеринарної медицини. При будь-яких симптомах у людини необхідно звертатися за допомогою до сімейного лікаря.