Чугуївський професійний ліцей: розвіюємо міфи

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ситуація, що склалася у професійно-технічній освіті після прийняття бюджетних законів наприкінці 2015 року, породила в місті різноманітні чутки. Адміністрація, педагогічний колектив ліцею, порадившись, вирішили через засоби масової інформації спростувати ці чутки про нібито закриття Чугуївського професійного ліцею (№ 19) і ознайомити громаду міста з життям ліцею, нашими досягненнями та планами на майбутнє.

Основний зміст профтехосвіти полягає в тому, що вона готує і випускає кваліфікованих робітників виробничого напряму. Хіба не цього зараз потребує український ринок праці? Чому професійно-технічна освіта краща?

– Економіка завжди потребує робочих рук та фахівців із таких спеціальностей, як кухар, кондитер, верстатник широкого профілю, швачка, перукар, столяр, електрогазозварник, оператор комп’ютерного набору, офісний службовець (бухгалтерія).  Тому випускник буде забезпечений роботою завжди.

– Учень отримує професію та середню освіту одночасно. Це суттєво економить час. А після закінчення ліцею можна знову здобувати освіту у ВНЗ.

Від Міністерства освіти і науки на поточний навчальний рік ліцей отримав державне замовлення на підготовку 150 кваліфікованих робітників за 7 спеціальностями.

В 2014 році ліцей був атестований на 10 років, до 2024 року, на надання освітніх послуг з отриманням ліцензій за спеціальностями: «Кухар; Кондитер», «Верстатник широкого профілю; «Оператор верстатів з програмним керуванням», «Швачка», «Перукар (перукар-модельєр)», «Столяр», «Електрогазозварник», «Оператор комп’ютерного набору; Офісний службовець (бухгалтерія)».

В ліцеї працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції, проводяться позаурочні заходи, якими охоплено 84,5% учнів, що позитивно вплинуло на зниження рівня правопорушень та злочинності серед учнів.

В Чугуївському професійному ліцеї зараз навчається 401 учень, в тому числі – 59 учнів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 46 учнів, які мають лише одного з батьків (напівсиріт), 25 учнів з багатодітних сімей, 7 інвалідів.

Навчаючись в нашому ліцеї, ці діти почуваються соціально захищеними: вони отримують гаряче харчування, підвищену стипендію (915 гривень), по працевлаштуванню – 6 мінімальних прожиткових мінімумів.

Результатом плідної роботи творчого та високопрофесійного педколективу роботи є призові місця учнів на обласних предметних олімпіадах та конкурсах фахової майстерності. Громада міста повинна усвідомити, що без кваліфікованої робочої сили не отримаємо якості життя. Тож ПТО – це важлива складова освіти України.

Поштовхом до написання цієї статті стали чутки про закриття нашого навчального закладу. Ми розвіюємо ці чутки. Ліцей існує уже 42 роки. Ми працюємо з молоддю, і хто, як не молодь, впевнена у своєму завтрашнього дні, у своєму майбутньому. Повірте і ви в нас, мешканці Чугуївщини!