Допомога учасникам АТО та їх сім’ям

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Розпорядженнями міського голови від 30 квітня 2015 №129 «Про затвердження заходів щодо соціальної адаптації демобілізованих осіб із районів проведення антитерористичної операції» та від 17 серпня 2015 № 253 «Про затвердження заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції на 2015 рік» в місті створена робоча група, до складу якої увійшли військовий комісар та керівники Управління соціального захисту населення, закладів охорони здоров’я, освіти, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центру зайнятості з метою координації роботи та взаємодії щодо вирішення нагальних потреб учасників АТО та їх родин.

З кожним учасником АТО при взятті на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, проводиться особиста інформаційно-роз’яснювальна бесіда з питань соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. На кожного учасника АТО заповнюється відповідний соціальний паспорт щодо його потреб та членів сімей загиблих учасників АТО.

Командирам військових частин, які розміщені в місті, та військовому комісару Чугуївського ОРВК направлялися інформаційні листи з питань надання пільг, організації відпочинку, соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців.

В Управлінні соціального захисту  населення м. Чугуєва запроваджено механізм надання послуг для вирішення проблем учасників АТО за принципом «єдиного вікна» (оформлення пільг, соціальної допомоги, надання  соціальних послуг та психологічної підтримки, послуг з оздоровлення та лікування, працевлаштування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації тощо.

З серпня 2015 року в місті відкрив свою роботу Центр соціально-психологічної допомоги відповідно до міні-проекту, який було розроблено ініціативною групою мешканців міста та впроваджено за підтримки Харківської обласної адміністрації. Роботу зазначеного центру спрямовано в тому числі й на соціально-психологічну допомогу учасникам АТО та їх родинам.

В Управлінні оперативно вноситься інформація про учасників бойових дій до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (у тому числі вирішення питання внесення відповідної інформації за фактичним місцем проживання). Станом на 01.02.2016 до ЄДАРП внесено інформацію про 297 учасників бойових дій в зоні проведення АТО (в т.ч. 1 особа – інвалід війни ІІІ групи) та 10 осіб як членів сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни/учасників бойових дій, з яких 5 неповнолітніх дітей. Всі без винятку зазначені особи проінформовані з питань соціального захисту та складені соціальні паспорти.

56 учасників бойових дій в зоні проведення АТО оформили пільги за фактичним місцем проживання.

2 учасника бойових дій отримали соціальні послуги з відпочинку в санаторії «Бермінводи».

24 учасника бойових дій в зоні проведення АТО пройшли курс соціально-психологічної реабілітації в санаторії «Бермінводи».

94 особам з числа учасників АТО та членів сім’ї учасника АТО за рахунок коштів місцевого бюджету надана матеріальна допомога на суму 36,3 тис. грн.

20 осіб з числа учасників АТО виявили бажання пройти професійне навчання у 2016 році.

Відповідно до міської програми «Соціальної підтримки осіб, батьки яких загинули в зоні проведення АТО, та виплати їм грошової компенсації за навчання на контрактній основі на 2015-2020 роки» перераховано кошти на двох дітей за І-півріччя навчання на загальну суму 7,7 тис. грн.

3 демобілізованим непрацюючим особам надана одноразова матеріальна допомога у розмірі 1147,00 грн.

На даний час в сім’ях учасників АТО виховуються 246 дітей. З метою надання дітям учасників АТО можливості оздоровлення за кошти місцевого бюджету, рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 10.07.2015 № 192 внесені зміни до Положення про оздоровлення дітей за кошти міського бюджету, згідно з якими: «діти, один з батьків яких загинув, постраждав або бере безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, мають право на оздоровлення за кошти міського бюджету».

З кожним з батьків, які брали участь у проведенні АТО, спеціалістами служби з молодіжної політики та організації оздоровлення дітей були проведені бесіди стосовно необхідності оздоровлення дітей, кожному пропонувались різноманітні варіанти оздоровлення дітей за бюджетні кошти. За підсумками проведеної роботи 2 дитини оздоровились за кошти місцевого бюджету; 3 дитини оздоровились за кошти обласного бюджету.