Про зміни у порядку призначення державної допомоги одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У наступному році продовжиться реформування системи призначення соціальних виплат та адресність їх надання. Зокрема, це стосується виплат одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Розміри цих допомог збільшуються, але отримувати ці соціальні виплати будуть лише ті, хто цього реально потребує.

Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстраційний № 3628 від 11.12.2015), яким передбачено змінити умови надання окремих видів допомоги.

Законом передбачається, що тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, надаватиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій виховується дитина.

Допомога на дітей одиноким матерям – у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ в розрахунку на одну особу  за попередні шість календарних місяців.

Звертаємо увагу мешканців міста, які отримують зазначені види допомоги, що для громадян, які звернуться у період січня по березень 2016 року за призначенням зазначених видів допомоги за новими умовами, планується зазначені допомоги призначати та виплачувати з січня 2016 року.

Порядок та умови призначення допомоги одиноким матерям і державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, будуть опубліковані у наступному номері газети.