Досвід Чугуєва заслуговує на увагу

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

15-16 грудня в Харківській області відбувся дводенний семінар на тему «Центр надання адміністративних послуг як механізм забезпечення принципів верховенства права». Він проходив в рамках реалізації проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» Академії Фольке Бернадотте (Стокгольм, Швеція) за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку Sida. Перший день семінару відбувався в Харкові, а другий – в Чугуєві, адже наше місто є активним учасником проекту і може похвалитися позитивним досвідом у сфері надання адміністративних послуг.

За два дні семінар відвідали учасники проекту з різних міст країни – Чугуєва, Миколаєва, Південного, Івано-Франківська, Самбора, Дніпропетровська, Мелітополя, Вільнянська, Вознесенська, Миргорода, Трускавця, а також представники Міністерства регіонального розвитку, Міністерства економіки, Верховної Ради України, Асоціації малих міст України та ін.

Головною метою семінару став обмін досвідом між учасниками проекту з питань реалізації принципів верховенства права при наданні адміністративних послуг через ЦНАП; представлення успішної співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади в рамках надання послуг через ЦНАП.

 

 

На другий день візиту 16 грудня учасники проекту відвідали Чугуїв. Заступник міського голови – керуюча справами міськвиконкому Людмила Макаренко та керівники структурних підрозділів міськради презентували учасникам семінару наше місто, ознайомили їх з діяльністю Центра надання адміністративних послуг і кращими практиками Чугуєва в напрямку взаємодії з громадою.

Як зазначив під час візиту в наше місто Олександр Каменчук, начальник відділу розвитку системи надання адміністративних послуг Департаменту розвитку бізнес-клімату Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Чугуїв не випадково був обраний для участі у семінарі. Адже в місті на високому рівні реалізують процедуру надання адмінпослуг: «Головна позиція нашого міністерства полягає в тому, що послуга має буди максимально наближена

до людей. На прикладі Чугуєва ми бачимо, як

в малому місті можна ефективно налагодити механізм надання адміністративних послуг, адже в багатьох

містах влада обмежилась лише тим, що повісила

таблички з назвою центра, але насправді якісних послуг своїй громаді не надає. Сподіваюсь, приклад

Чугуєва буде використаний і в інших містах України».

Довідка

Центр надання адміністративних послуг міста Чугуєва надає близько 150 адміністративних послуг, в рік в ЦНАП надходить більше 3,0 тис. звернень. У березні 2015 року Академія Фольке Бернадотте обрала Чугуїв містом-учасником проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні».

Академія Фольке Бернадотте (FBA) – шведське урядове агентство миру, безпеки і розвитку. Виконує спільну місію щодо участі в міжнародних миротворчих операціях та в антикризовому управлінні. Швеція за допомогою організації FBA вносить вагомий внесок для встановлення міжнародного миру і безпеки, а також докладає зусиль для поліпшення рівня життя людей, що живуть в умовах убогості і репресій.