Мери б’ють тривогу

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Засідання Правління Асоціації міст України відбулося 4 грудня у Києві за участі міського голови Чугуєва Галини Мінаєвої

На початку засідання до міських голів-членів Правління звернувся  Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, який підкреслив, що асоціації органів місцевої влади мають бути двигунами реформи з децентралізації в Україні.

В. Гройсман акцентував увагу присутніх на законопроекті про внесення змін до Конституції у частині децентралізації влади, який передбачає закріплення на конституційному рівні розширених прав органів місцевого самоврядування, і зазначив, що нині необхідно об’єднати навколо прийняття цього законопроекту усі політичні сили.

«Боротьба за ефективне місцеве самоврядування тільки розпочинається, — за великим рахунком, це влада, яка найбільше наближена до людей і яка має відповідний рівень довіри», – сказав керівник Парламенту, заявивши, що на шляху реформування влади, створення належної системи врядування асоціації органів місцевого самоврядування «мають бути зміцнені у своїх можливостях, відігравати ключову експертну роль, визначати цілі і пріоритети для влади».

 

 

Члени Правління АМУ вирішили провести роботу з народними депутатами України з метою сприяння схваленню парламентом таких важливих для місцевого самоврядування проектів законів України, як про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, про внесення змін до законів щодо розмежування земель на територіях об’єднаних територіальних громад  та про муніципальну варту.

Особливо жваво та емоційно, за словами міського голови Чугуєва,  відбувалося обговорення аналізу Державного бюджету України на 2016 рік в контексті майбутньої податкової реформи.

За підсумками обговорення було схвалено звернення Правління Асоціації міст України до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради, народних депутатів України щодо належного бюджетного забезпечення територіальних громад в 2016 році. В цьому документі, зокрема, говориться:  «… Спрямування 30% єдиного податку, що належить до категорії місцевих, до Державного бюджету України спричинить розбалансування місцевих бюджетів і негативно вплине на якість послуг, що надаються на рівні місцевого самоврядування. Запропоноване реформування спрощеної системи оподаткування призведе до уповільнення темпів соціально-економічного розвитку територій внаслідок скорочення кількості представників малого бізнесу…»

Серед запропонованих Правлінням АМУ заходів щодо стабілізації фінансового становища місцевого самоврядування в наступному році слід зазначити перехідний період для реалізації положень податкової реформи, компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів внаслідок надання державою пільг по місцевим податкам та закріплення в Державному бюджеті субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла внаслідок встановлення на центральному рівні економічно необґрунтованих тарифів.