Тут дають путівку в небо

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Минулого четверга відбулися урочистості з нагоди 20-ї річниці 203-ї навчальної авіаційної бригади

Насправді історія бригади почалася набагато раніше. Історичний шлях 203-ї навчальної авіаційної бригади тісно пов’язаний з Чугуївським військовим авіаційним училищем льотчиків-винищувачів, сформованим у вересні 1938 року. З початком Великої Вітчизняної війни училище було перейменовано на Чугуївську військову школу пілотів. У зв’язку з наближенням фронту влітку 1941 року школу перебазовано до м. Чимкент (Казахстан), де вже у листопаді відновлено навчальну роботу.

Після закінчення війни школа повернулася до Чугуєва і у вересні 1945-го була перейменована на Чугуївське військове авіаційне училище. 5 лютого 1946 року в с. Гракове на базі 7-ї ескадрильї училища сформовано учбовий авіаційний полк, який у вересні 1953 р. перебазувався на аеродром м. Чугуїв. Цікаво, що саме з чугуївського аеродрому зробили свій перший крок до зірок льотчики-космонавти двічі Герой Радянського Союзу О. Леонов, Герої Радянського Союзу О. Волков, Г. Добровольський та В. Васютін.

У 1992 році полк увійшов до складу Збройних Сил України, а в грудні 1995-го його перевели на нову організаційно-штатну структуру. На базі полку, окремого батальйону зв’язку і радіотехнічного забезпечення та окремого батальйону аеродромно-технічного забезпечення утворено 203-ю авіаційну базу (навчальну), яка з серпня 2004 року є 203-ю навчальною авіаційною бригадою.

З 1 вересня 2004 р. 203-я навчальна авіаційна бригада увійшла до складу Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХУПС).

Головним завданням бригади є виконання льотного навчання з курсантами-льотчиками 3-го та 4-го курсу ХУПС та підготовка льотчиків-винищувачів, льотчиків та штурманів транспортної авіації, а також вертолітників.

На святі, що відбулося на честь ювілею бригади, військовослужбовці приймали поздоровлення від командування, а також представників влади та місцевого самоврядування. Від імені чугуївської громади вояків привітав заступник міського голови Олександр Апостол. На честь ювілею колектив бригади був нагороджений Подякою міського голови за високий професіоналізм, вагомий внесок у забезпечення обороноздатності держави, підготовку висококваліфікованих кадрів для Збройних сил України, активну співпрацю з територіальною громадою міста Чугуєва та з нагоди 20-ї річниці бригади. Чудовим подарунком для

військових став концерт, що підготували чугуївські артисти – захисники Вітчизни мали змогу відволіктися від буденності та насолодитися творчими виступами. Нехай же здійсняться усі побажання, що прозвучали в святковий день на честь військовослужбовців, та в нашій країні панують мир і добробут!