Розпочато передачу громадам повноважень архітектурно-будівельного контролю

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

30 жовтня міський голова Чугуєва Галина Мінаєва взяла участь у науково-практичній конференції з питань забезпечення децентралізації функцій виконавчої влади та запровадження прозорої системи контролю і нагляду у сфері будівництва, яка відбулася в Києві, в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Це історичний день, коли ми всі на власні очі побачили перші результати децентралізації, –  сказав  під час свого виступу на конференції віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. – Відтепер саме органи місцевого самоврядування самостійно вирішуватимуть, що, як і де повинно будуватись на території їхніх громад. Вони ж будуть і контролювати виконання своїх рішень забудовниками».

Слід зазначити, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» надає органам місцевого самоврядування повноваження, які дозволять їм контролювати процес забудови територій протягом усього циклу створення кожного окремого об’єкта будівництва.

В розмові з нашим кореспондентом після повернення з Києва міський голова Галина Мінаєва зазначила, що прийняття  рішення про передачу повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції органам місцевого самоврядування відкриває перед останніми цілу низку нових можливостей, в тому числі мінімізує корупцію, а також сприяє покращенню інвестиційного клімату, що принесе за собою нові робочі місця, податки, поліпшення інфраструктури.