Про субсидії та пільги: завжди актуально

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Управління соціального захисту населення запрошує громадян перевірити їх право на призначення житлової субсидії

Повідомляємо, що житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Субсидія призначається на рік та у разі відсутності змін у складі сім’ї подовжується на наступний термін без звернення громадян. У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги субсидія перераховується у межах встановленого терміну її призначення без звернення громадянина.

Звертаємо вашу увагу: отримання субсидії дозволить менше сплачувати вашій родині за житлово-комунальні послуги; отримана субсидія не повертається у разі продажу або дарування житла; субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів споживання послуг і не перераховується у разі економного споживання послуг, а може бути використана як оплата за послуги у наступні періоди; заява і декларація можуть бути надіслані поштою до місцевого управління соціального захисту населення; субсидія може бути призначена особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; субсидія може бути призначена сім’ям, які проживають окремо у житловому приміщенні, розділеному на частини, у разі якщо такі сім’ї сплачують за житлово-комунальні послуги на різні особові рахунки.

1 липня 2015 року запроваджено новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389.

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Пільги з оплати житлово-комунальних послуг з урахуванням доходів будуть надаватися особам, які мають право на пільги відповідно до Законів України: «Про міліцію»; «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (крім інвалідів війни та учасників бойових дій); «Про освіту»; основ законодавства України про охорону здоров’я; «Про бібліотеки і бібліотечну справу»; «Про захист рослин»; «Про жертви нацистських переслідувань»; «Про охорону дитинства»; «Про соціальний захист дітей війни»; «Про культуру»; Кодексу цивільного захисту України.

Пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

У 2015 році розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, складає 1 710 грн.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним. Однак це не стосується пільг, які надаються без урахування членів сім’ї, зокрема, дітям війни.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: 1) пенсія; 2) заробітна плата; 3) грошове забезпечення; 4) стипендія; 5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); 6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, зазначені в п. 1-6 (крім пенсії та соціальної допомоги), повинні надати до УСЗН декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою та довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за цей період.

Пільговики, які отримують лише пенсію та соціальні допомоги в м. Чугуєві, до управління звертатися не повинні, розрахунок сукупного доходу буде проведено автоматично.

Підприємства надають пільговикам відповідні пільги протягом шести місяців. Після закінчення шести місяців Управління соціального захисту населення буде визначати право пільговика на отримання пільг на наступний період.

Надання пільг припиняється, якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги. Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається.

Звертаємо увагу мешканців міста на те, що пільговик, який має право на пільги згідно з кількома законами України, може користуватися пільгами згідно з одним із законів України за його вибором.