«А ми тої слави вовік не забудем…»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті українського народу. День Покрови, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків. Але віднедавна ми почали відзначати 14 жовтня ще й свято захисника України.

23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті в Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – героям слава» – тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України; лікарі, які в мирний час повертають поранених з того світу; волонтери, на плечах яких тримається наша армія.

Саме тому 13 жовтня в актовій залі Чугуївської загальноосвітньої школи № 7 членами гуртка «Юний патріот» разом з керівником Н. В. Приступою для учнів школи було проведено відкритий виховний захід, присвячений Дню Українського козацтва та Дню захисника України. Під час зустрічі гуртківці озна-йомили всіх присутніх з історією свята, згадали учасників АТО; всі присутні подивилися фільми як про козацтво, так і про події на сході України, вшанували загиблих у зоні АТО хвилиною мовчання. Закінчився захід піснею «Україна – це я…», яку підхопили всі присутні.