«Чугуїв. Місто на долонях» –

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

таку назву має навчальне видання для молодших школярів, яке вони отримали в подарунок першого вересня

На перших сторінках книги – звернення міського голови Галини Мінаєвої та народного депутата України Дмитра Шенцева до маленьких школярів, адже ідея створення книги про рідне місто належить саме їм. Матеріали до видання надали вчителі міста, втілювали проект у життя методист ЦТК Галина Лисенко та методист ММК відділу освіти Ольга Малько. Книга видана за підтримки ТГ «ДАРС» та ТОВ «Чугуївський завод паливної апаратури».

– Навчальне видання «Чугуїв. Місто на долонях» буде дуже корисним у навчальному процесі та позакласній роботі як для вчителів, так і для учнів, – зазначила в ході бесіди з нашим кореспондентом методист відділу освіти Ольга Малько. – Впевнена, книга матиме великий виховний вплив на дітей, які тільки починають пізнавати навколишній світ, бо формує почуття патріотизму, любові до малої Батьківщини і своєї держави, повагу до людей праці, збереження світлої пам’яті про героїв, національних цінностей, гордість за минуле і бажання будувати майбутнє, бути справжніми господарями у рідному домі. Крім того, це навчальне видання – простір для творчості вчителів, бо кожен його розділ можна доповнити та розширити самостійно, з урахуванням потреб навчального процесу. Ліричний герой книги, взявши за руку малюка, подорожує Чугуєвом, розповідає, запитує, запрошує, пропонує помилуватись, ділиться враженнями і виховує.

Перший розділ видання називається «Україна – твоя Батьківщина». В ньому школярі знайомляться, перш за все, з символами нашої держави, весь інший матеріал – це цікавинки, творчі завдання, ігри. Логічним продовженням книги є розділ «Чугуїв – твій рідний край», завдяки якому діти розуміють, що місто, в якому вони мешкають, є частиною великої держави, так само Чугуїв має свої символи і навіть гімн – ліричну пісню «Чугуївський вальс».

Наступний розділ «Чугуїв історичний» розповідає про засновника фортеці в Чугуївському городищі – гетьмана Якова Остряницю. Цікаво, що сторінки цього розділу ілюстровані історичними чорно-білими фотографіями. Розділ «Чугуїв – місто військової слави» містить інформацію про Чугуївський полк, юнкерське піхотне училище, авіаційне училище. На високому рівні статус міста військової слави Чугуїв підтримує і сьогодні – 92-я механізована бригада і 203-я авіаційна бригада – одні з кращих у своїх родах військ. Після опрацювання цього матеріалу учителям пропонується організувати зустрічі дітей з військовослужбовцями, бо їх життя – це приклад служіння Батьківщині. Про Чугуїв архітектурний школярі дізнаються із наступного розділу. Наше міто – одне з небагатьох міст Слобідської України, якому вдалося зберегти свій історичний вигляд.

Належне місце у розділі «Пам’ятні місця Чугуєва» відведено місцям, пов’язаним з ім’ям всесвітньо відомого художника, гордістю нашого міста Іллі Рєпіна. Ця тема продовжується і надалі: школярі знайомляться з життям та творчістю митця у розділі «Чугуїв і Рєпін». Автори книги пропонують віртуальну екскурсію до Художньо-меморіального музею І. Рєпіна, де можна дізнатися про неймовірні факти з життя художника і побачити його справжні картини. Також у цьому розділі подано маршрут цікавої подорожі у вигляді ілюстрованої карти.

«Там, де Донець свої води несе…» – це найліричніший розділ посібника, який розповідає про красу нашого рідного краю. Справжньою прикрасою розділу є поетичні рядки, що написали наші земляки.

Відповідь на питання «Який ти, сучасний Чугуїв?» дітлахи знайдуть у розділі «Чугуїв мій і я його частинка». Значну увагу у виданні приділено розповіді про людей, які прославили наш славетний Чугуїв.

«Ми господарі нашого міста» – таку назву має останній розділ у книзі, який розповідає про те, як юні чугуївці вносять свій вклад в розвиток нашого міста, беручи активну участь у його благоустрої, посідаючи активну життєву позицію.

Ця книга – не просто інформаційно-ілюстративне видання. Практично кожна сторінка вимагає вдумливості та уваги. «Прочитай з батьками», «Чи знаєш ти, що…», «Знайди відповідь у музеях», «Вчися спостерігати», «Пограй з друзями» – ці цікаві завдання не тільки розширять кругозір дитини, але й дозволять вчителям в доступній та цікавій формі організувати навчальний процес, а кросворди, загадки та добрі поради розважать малечу в вільний від навчання час.