Обговорювалися аспекти децентралізації

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

22-24 червня в Одесі відбувся ХІ Український муніципальний форум, в якому взяла участь міський голова Чугуєва Галина Мінаєва.

Цей традиційний щорічний захід став майданчиком для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

У роботі Форуму взяли участь близько 250 керівників органів місцевого самоврядування з громад-членів АМУ, народні депутати, представники органів державної влади, проектів міжнародної технічної допомоги, вітчизняні та закордонні експерти, а також Голова Верховної Ради України В. Гройсман, перший заступник глави Адміністрації Президента України В. Ковальчук, голова Одеської обласної держадміністрації М. Саакашвілі.

Обговорювалась низка найбільш актуальних проблем місцевого самоврядування, зокрема, фіскальна децентралізація, якість адміністративних послуг, управління комунальними ресурсами, впровадження децентралізаційної реформи в Україні.

Учасники форуму взяли участь у  дискусії щодо стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю, а також в обговоренні проекту змін до Конституції України та інструментів взаємодії органів місцевого самоврядування з Верховною Радою України.