Про бажаючих «зекономити», або Про сумнівну вигоду

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Бажання «зекономити» або позбутися платежів за отримані послуги централізованого водопостачання та водовідведення штовхає деяких мешканців нашого міста до штучного втручання або впливу на роботу засобу обліку холодної води. Один із способів впливу – встановлення на корпус водолічильника магніту.

Дуже прикро, що мало хто сер-йозно замислюється над проблемами, які виникнуть у такого «заощадливого» абонента (а вони виникнуть!). Водолічильник намагнічується і залишкова намагніченість буде свідчити про штучне втручання в роботу водолічильника, і рано чи пізно цей факт впливу буде виявлений.

 

 

У квітні при плановому обході контролерами КП «Чугуїввода» в одній із квартир по вул. Харківській було виявлено встановлений магніт на корпус водолічильника. Зрозуміло, рахунковий механізм був зупинений магнітним полем. Таким чином підприємству нанесено фінансові збитки. Представниками КП «Чугуїввода» було зафіксовано порушення та складено акт, а мешканцям квартири водопостачання та водовідведення почало здійснюватися безобліково. Згідно з пп. 3.2., 3.3., 3.4. «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» від 27.06.2008 р. № 190 передбачено, що у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин на добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць.

На підставі складеного акту здійснено нарахування по безобліковому водокористуванні у розмірі суми 8920,11 грн.

Звертаємо увагу споживачів на те, що суворе, але справедливе покарання чекає кожного, хто хоче незаконно «економити», причому за рахунок підприємства, яке і так переживає скрутні часи. У разі ухилення оплати за безоблікове водокористування та водовідведення КП «Чугуїввода» має право стягнути плату у судовому порядку, крім цього, додаються судові витрати.

То чи варто таким чином «економити» і ризикувати заради вельми і вельми сумнівної вигоди?