Державна служба зайнятості на ринку соціальних послуг

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ситуація на ринку праці Чугуївщини характеризується зменшенням попиту у працівниках. На теперішній час попит існує на працівників сфери послуг, робітників з обслуговування, кваліфікованих робітників з інструментом, а також військовослужбовців для проходження військової служби за контрактом. Основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді.

Станом на 1 квітня 2015 року кількість вакансій на підприємствах Чугуєва та Чугуївського району у базі даних Чугуївського міського районного центру зайнятості становила 76.

У середньому на одну вакансію претендувало 6 осіб, у тому числі серед фахівців – 6 осіб; серед кваліфікованих робітників з обслуговування технологічного устаткування – 7 осіб; серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6 осіб.

Станом на 1 квітня 2015 року кількість зареєстрованих безробітних становила 476 осіб, з яких більше ніж половину складали жінки, 43% – молодь віком до 35 років, 22% склали особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 33% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями.

Протягом січня – березня 2015 року послугами державної служби зайнятості скористалися 1058 громадян, з них статус безробітного мали 839 осіб.

За направленням центру зайнятості за січень – березень 2015 року отримали роботу 476 осіб, з них 283 зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією єдиного соціального внеску працевлаштовані 3 особи з числа безробітних.

У 2015 році продовжується видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старше 45 років. Протягом січня – березня 2015 року ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 3 особи. Брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру 132 особи. Професійне навчання проходила 171 особа.

Середній розмір допомоги по безробіттю у березні 2015 року склав 1385 грн. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю у березні 2015 року – 361 особа.