Чугуїв розпочав участь в новому міжнародному проекті

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

27-28 березня у Львові пройшла стартова конференція шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні», що фінансується Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA) і реалізується шведською урядовою організацією «Академія Фольке Бернадотте» спільно з Асоціацією малих міст України та центром Разумкова.

Захід зібрав представників дванадцяти міст-учасників, чотирьох резервних міст, організацій-партнерів проекту, центральних органів влади, інших проектів технічної допомоги, які працюють в сфері верховенства права та місцевого самоврядування.

Чугуєв на конференції презентувала керуюча справами міськвиконкому Людмила Макаренко, яка і отримала сертифікат про участь нашого міста в проекті.

Під час конференції обговорювалися аспекти побудови спільної платформи для діалогу та успішної реалізації проекту, а також розробки стратегії для ефективної співпраці між містами, експертами, усіма зацікавленими сторонами проекту та іншими проектами технічної допомоги.

Керівник проекту Шейн Квінн підкреслив не тільки актуальність, а й певну ризикованість проекту через політичну ситуацію в Україні. Водночас він висловив сподівання, що учасникам і партнерам вдасться подолати усі ризики і успішно реалізувати проект.

За словами голови Асоціації малих міст України Павла Козирєва, проект обіцяє бути надзвичайно цікавим, адже серед його учасників є різні міста, які мають різні умови для свого розвитку. Це і мегаполіси, такі як Дніпропетровськ, Харків, Івано-Франківськ, і міста обласного значення, такі як Чугуїв чи Самбір.

В ході робочої частини відбулися презентації міст-учасників, а також вирішувались практичні завдання з пошуку ідей для спільних проектів, які могли б успішно реалізуватися містами в майбутньому.

Щодо безпосередньої реалізації проекту в нашому місті, то, за словами Людмили Макаренко, вона триватиме протягом найближчих трьох років. За цей час буде проведене незалежне оцінювання якості послуг, які муніципалітети надають громадам, та їх відповідність принципам верховенства права. За підсумками оцінювання в містах-учасниках буде напрацьована и протягом 2017 року реалізована методика покращення цих послуг.

Нагадуємо, що метою проекту «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні» є впровадження в систему оцінки діяльності органів місцевого самоврядування інноваційної методики, розробленої експертами Академії Фольке Бернадотте, яка спрямована на розвиток якості послуг для населення в найбільш актуальних сферах (ЖКГ, землекористування, утилізації твердих побутових відходів, діяльності центрів надання адміністративних послуг тощо) з точки зору базових принципів верховенства права.