Труднощі зими подолано

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У міському територіальному центрі підбито підсумки роботи відділення обліку бездомних осіб у осінньо-зимовий період.

У Чугуєві щорічно у холодну пору року приділяється значна увага найбільш незахищеним мешканцям громади – бездомним особам та особам, звільненим з місць позбавлення волі. Це питання завжди знаходиться на контролі міської влади, зокрема міського голови Г. М. Мінаєвої. Так, розпорядженням міського голови від 16.09.2014 року «Про захист бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в зимовий період 2014-2015 років по м. Чугуєву» була створена робоча група. Відповідно до затверджених заходів, члени робочої групи проводили організаційну та підготовчу роботу, спрямовану на запобігання загибелі бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в зимовий період. На кошти з міського бюджету  в сумі 2933,10 були закуплені продукти для потреб пункту обігріву, що розташовано на базі міського терцентру; пункт був обладнаний необхідними меблями, інвентарем, засобами гігієни; бездомним особам надано гуманітарну допомогу у вигляді теплого одягу та взуття; з керівництвом ЦРЛ  було погоджено порядок проходження санітарної обробки бездомних громадян, які потребували послуг пункту обігріву, організовані додаткові ліжко-місця для лікування бездомних осіб. Протягом всього зимового періоду в пункті обігріву було забезпечено цілодобовий прийом бездомних осіб для обігріву, їм надавалося дворазове щоденне гаряче харчування.

За грудень – березень на облік у відділенні обліку бездомних осіб тер центру взято 5 бездомних осіб, яким надавались послуги з реєстрації місця переважного перебування, відновлення документів, оформлення пенсії, поновлення родинних зв’язків та інші. За зимовий період троє бездомних осіб проходили курс лікування в стаціонарних відділеннях ЦРЛ, а дві особи за сприянням релігійної організації направлені до благодійного будинку-інтернату у м. Маріуполь. На сьогодні один бездомний продовжує лікування в неврологічному відділенні, а співробітники відділення обліку бездомних осіб оформляють цьому громадянину новий паспорт, готують документи для оформлення йому пенсії (після встановлення лікарями групи інвалідності) та організації відправлення до інтернату. Іншій бездомній особі готують пакет документів для оформлення соціальної пенсії.

Наказом директора терцентру було створено групу соціального патрулювання для роботи в осінньо-зимовий період. За період з 20 листопада 2014 року по 28 лютого 2015 року було здійснено 28 патрулювань в різних мікрорайонах міста, виявлено 3 бездомні особи, з яких одну взято на облік, дві особи отримали юридичні консультації.

Зимовий період, найбільш небезпечний для бездомних осіб, закінчився. В нашому місті він пройшов благополучно та без тяжких наслідків і втрат для найбільш незахищених мешканців громади.

Слід зазначити, що відділом обліку бездомних осіб протягом осінньо-зимового періоду забезпечувалася щоденна робота пункту надання гуманітарної допомоги громадянам, тимчасово переселеним із Донецької, Луганської областей та Автономної республіки Крим. За сприяння виконавчого комітету Чугуївської міської ради, депутатів всіх рівнів, небайдужого ставлення до чужої біди трудових колективів та окремих громадян міста запас товарів для видачі бездомним та особам, переселеним з зони АТО, періодично поповнюється. За грудень – березень за допомогою звернулось 145 тимчасово переселених осіб.