Художник. Воїн. Патріот

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

З давніх часів існує вираз «Коли говорять гармати, музи мовчать». Проте завжди знаходяться люди, які доводять, що в умовах, коли кожна хвилина може стати останньою, є місце для творчості. Це засвідчує й виставка патріотичного плакату Юрія Нерослика «Україна переможе!», яка відкрилася в Художній галереї Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна.

У мирний час харків’янина Юрія Нерослика знали як дизайнера, арт-директора, сьогодні він відомий як доброволець-сапер 92-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, учасник волонтерського руху. Дизайнер-боєць створює свої патріотичні плакати, які миттєво поширюються в соціальних мережах, передаються з рук в руки серед бійців та волонтерів. За досить короткий проміжок часу Юрій намалював вже більше ніж 1000 плакатів. Для виставки з них було відібрано лише 50, і це був дуже нелегкий вибір, бо хотілося показати їх якомога більше, адже всі вони несуть заряд позитиву і любові до рідної землі.

Презентація виставки відбулася 20 березня у межах мистецько-патріотичної акції для військовослужбовців, розпочатої раніше музеєм. Захід відвідали як мешканці міста, так і військові, які наразі перебувають у частинах поблизу Чугуєва, волонтери, представники місцевої влади. Патріотичні пісні у виконанні вокально-хореографічного ансамблю «Бояничі» гармонійно доповнювали виставку плакатів. Відвідувачі виставки переглянули відеоролик, присвячений автором виставки бойовим друзям, у супроводі пісні «Соколята», яку проникливо виконав Олексій Шамарін. Лунали і дитячі побажання, щоб їх батьки були завжди поруч, живими і здоровими, щоб війна залишалася лише на сторінках підручників з історії. Виблискували очі відвідувачів, хтось намагався стримати сльози, деякі не приховували почуттів. Але атмосфера у мистецькому просторі була просякнута не журбою, а непохитною вірою у перемогу. В цьому і є життєдайна сила мистецтва, коли навіть один плакат Юрія Нерослика може подарувати надію, впевненість у майбутньому, а виставка робіт – це  невичерпне джерело сил, які сьогодні так необхідні українцям.

...В Художньо-меморіальному музеї триває мистецько-патріотична акція для військовослужбовців. Бійці мають змогу безкоштовно відвідувати відділи музею, а також інші заходи, котрі відбуваються у його стінах. У Чугуєві проходять строкову службу та службу за контрактом чоловіки з усіх куточків України. Багато з них вже побували в зонах бойових дій. Багатьом, на жаль, ще доведеться ризикувати своїм життям заради нашого спокою. От тому музейники і вирішили запропонувати їм таку форму дозвілля, аби солдати могли відволіктись від своїх армійських буднів. Хочеться вірити, що відвідування музею залишиться приємним спогадом у серцях захисників з різних міст та сіл України.