Роз’яснення щодо тарифів на послуги з вивозу твердих побутових відходів

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Під час наради з головами вуличних комітетів в лютому гостро постало питання щодо тарифів на вивіз твердих побутових відходів, а саме: чому в будинках, обладнаних газовими приладами, тариф нижчий, аніж в тих, де опалення на твердому паливі. З даного питання повідомляємо, що собівартість вивозу 1 м3 побутових відходів для населення та норми утворення і споживання твердих побутових відходів за категоріями типів житлових будинків затверджено на підставі наказу Міністерства архітектури та житлово-комунального господарства України  від 10.01.2006 року № 7, рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 13.02.2008 року № 133.

На засіданні виконавчого комітету Чугуївської міської ради № 10 від 13.01.2015 року прийнято рішення «Про встановлення скорегованих тарифів на послуги з вивозу твердих та рідких побутових відходів, які надаються комунальним підприємством «Чугуївський комунальний комплекс» для населення міста Чугуєва» у в зв’язку із підвищенням цін на пальне.

У зазначених документах будинкам приватного сектору з присадибною ділянкою з газовим опаленням передбачена середньорічна норма утворення ТПВ 1,71 м3 на рік, а приватним будинкам з присадибною ділянкою та з опалення на твердому паливі – 1,85 м3 на рік, тобто норма утворення ТПВ в зазначеній категорії будинків вища, тому і тариф пропорційно вищий.

Необхідно відмітити, що тариф на вивіз твердих побутових відходів для будинків приватного сектору з присадибною ділянкою на твердому паливі не застосовується та є тільки розрахунковим.