Зустрічаймо весну!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ось і добіг кінця Масляний, або Сиропусний, тиждень. Цього року це свято було якимось особливим… Безрадісним, чи що… Його середина співпала з роковинами розстрілу людей на Майдані… Сьогоденні події в країні теж не дуже допомагали налаштуватись на святкову ноту. Але саме в такий важкий час чугуївсь-кі музейники не могли відмовити учням шкіл Чугуєва у святі і дарували дітям годину радості – одягали на обличчя усмішку, вмикали веселу українську музику і розважали діток.

Діти дізнались про українські традиції святкування загальнослов’янського свята. Наші ще не такі далекі предки називали це свято Святом Колодія. Тому і гостям музею всіляко акцентували увагу саме на Колодієві. Дівчатка робили міні-символи свята – маленьких Колодійчиків. А хлопці в цей час споруджували весняне дерево. На гілку прив’язували паперових пташок, яскраві стрічечки та ниточки. Крім того, парубки змагались у вправності та силі, перетягуючи колоду.

Поділивши дітей на команди під назвою «Вареники» і «Млинці», їм запропонували взяти участь у різноманітних конкурсах та народних забавах. Сніг розтопляли відомою грою «Джерельце», розгадували загадки про природу, розігрували різні стадії життя Колодія. А головне – шукали Сонечко, щоб розбудити його від зимового сну.

З кожною групою було проведене голосування за улюблену страву Масляної – між млинцями и варениками перемогли млинці. Під кінець свята діти на клаптиках паперу писали найбільший негатив, що був з ними у минулому році, і запихали їх у кишеню опудала Кострубатого Діда. Це було зроблено з єдиною метою – залишити весь негатив у році минулому, а в новому році щоб був лише позитив!

На музейному святі були особливі помічниці – гуртківці з ЦТК та БДЮТ. Дівчата брали участь як у підготовці свята (шукали музику, робили Дідів, вирізали з паперу пташок), так і у проведенні заходів.

Діти й вихователі, які стали учасниками свята Масляної у музеї, щиро дякували музейним працівниками та на згадку про подію залишили організаторам зроблені своїми руками символічні весняні дерева з побажаннями наснаги і миру.

За матеріалами сайту http://vk.com/myzey_repina