Визнаний майстер

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ім’я українського художника, майстра живопису та графіки, Володимира Непомнящого, який 22 лютого святкує свій 50-річний ювілей, відоме не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

У цьому році також виповнюється 35 років його загального художньо-педагогічного стажу, 25 років педагогічної діяльності, 10 з котрих – на посаді директора Дитячої художньої школи імені І. Ю. Рєпіна, випускником якої був у юності.

Володимир Іванович Непомнящий народився у Чугуєві. Закінчив Харківське державне художнє училище та Харківський державний педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди. Сьогодні художник вдало поєднує роботу директора з викладацькою та творчою діяльністю. Він є членом Національної спілки художників України та членом президії Ради директорів шкіл естетичного виховання Харківської області.

Володимир Іванович має авторитет серед колег, батьків та учнів. Під його керівництвом учні школи 600 разів ставали переможцями, лауреатами та призерами багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів, виставок, пленерів та інших заходів культури та 250 разів ставали дипломантами цих конкурсів. Роботи учнів друкуються у багатьох каталогах. Учні вступають до мистецьких навчальних закладів, стають художниками, дизайнерами та скульпторами, архітекторами, викладачами образотворчого мистецтва, поповнюють ряди Національної спілки художників України.

 

 

За підсумками державної атестації шкіл естетичного виховання Харкова та Харківської області ЧДХШ ім. І. Ю. Рєпіна (єдина зі шкіл області), вперше за свою історію атестована на вищому рівні з відзнакою. Це також велике досягнення Володимира Івановича як директора та викладача вищої кваліфікаційної категорії.

«...Майстер ліричного пейзажу з м’яким, дещо розсіяним освітленням, котрий в загально-колористичну манеру робіт включає темний колір основи, завдяки чому зображення набуває відчуття деякої таємничості та загадковості, особливої світлосності тонових градацій, яскравості та експресивності рисунка», – так пише в одному з каталогів художніх виставок про пастельні роботи художника завідуюча відділом Харківського художнього музею, голова секції мистецтвознавства НСХУ О. Й. Денисенко.

Творчість майстра відома не тільки в Україні, але й в багатьох країнах світу. Він брав участь у всеукраїнських та міжнародних пленерах в Україні, Польщі, Росії, де мав неабиякий успіх. У його активі – участь більш ніж у 150 інтернаціональних, міжнародних, всеукраїнських, обласних художніх і мистецьких виставках. Має 10 персональних виставок.

В основі творчості Володимира Непомнящого – рідний Слобожанський пейзаж. У різні пори року художника, який прославляє батьківщину І. Ю. Рєпіна, можна зустріти з мольбертом у різноманітних улюблених куточках Чугуївщини. Роботи майстра мають у своїх колекціях місцеві мешканці, а найбільш видатні його твори знаходяться у Державних установах, приватних зібраннях в Україні, Польщі, Німеччині, Америці та інших країнах світу, музеях України. Полотна Непомнящого здобули визнання на міжнародних виставках в галереях Америки, а на одній з них Володимир Іванович отримав Вищу нагороду – Першу премію та Золоту медаль Міжнародної виставки від Нью-Йоркської Академії мистецтв в 2011 році за серію робіт «Церкви Слобожанщини».

Так склалося, що персональна виставка до 50-річчя художника «Рідна земле моя…», на яку ювіляр запрошує шанувальників свого мистецтва, є також ювілейною – десятою, на якій буде представлений ретроспективний показ кращих та каталожних робіт, виконаних протягом останнього десятиріччя. Ця виставка – це ще один крок до визнання таланту майстра та  любові земляків, колег, учнів, батьків, друзів та чугуївської громади.