Люби і знай свій рідний край

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Звітні краєзнавчі конференції «Люби і знай свій рідний край» нещодавно відбулись у Чугуївському центрі туризму та краєзнавства для учнів 3-5-х та 6-9-х класів шкіл міста. Школярі разом зі своїми наставниками-педагогами підготували надзвичайно цікаві роботи, присвячені рідному краю та його видатним особистостям.

Юні краєзнавці під час презентації своїх робіт показали актуальність, практичне та пізнавальне значення представлених краєзнавчих досліджень, вміння працювати з наочністю тощо. Члени журі визнали високий рівень підготовки учасників конкурсу-захисту та відмінний захист усіх робіт.

Слід зазначити, що дослідження юних краєзнавців викликають неабиякий інтерес з точки зору історії нашого міста. Школярі-дослідники разом зі своїми наставниками зібрали унікальні матеріали та в вивченні багатьох питань навіть можуть вважатися першопрохідцями. Наприклад, учні Клугино-Башкирівської школи зібрали цікавий матеріал про діяча культури Юрія Бєсєду та Героя Радянського Союзу пілота-винищувача Григорія Олійника; гуртківці центру туризму та учні школи № 7 вивчали життєвий путь Анатолія Злобіна, директора Чугуївського заводу паливної апаратури, що керував підприємством у його кращі роки та брав участь у розбудові міста. Роботу, присвячену 170-річчю Іллі Рєпіна, підготували учні гімназії № 5.

Плідно школярі попрацювали і над темою історії рідного міста. Учні НВК № 6 вивчали пам’ятки культури міста; учні школи № 1 дослідили історію дитячого оздоровчого табору «Орлятко»; учні школи № 8 підготували надзвичайно цікаву роботу на тему «Школа кантоністів. Забута трагедія та невизнана слава»; гуртківці Центру туризму та краєзнавства вивчали меморіальні дошки міста. Декілька робіт юні дослідники присвятили природі рідного краю та народним звичаям і традиціям.

Переможці конкурсу, керівники робіт були нагороджені грамотами відділу освіти, а всі учасники конференції нагороджені грамотами Чугуївського ЦТК та солодкими призами. Повний список робіт учасників конференції та імена переможців можна знайти на сайті міського ЦТК: chuguevctk.at.ua.