Питання енергоефективності та ресурсозбереження в житлово-комунальному господарстві

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

розглядали учасники Х Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування ЖКГ»

4-7 листопада в Києві в Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті, відбувся Х Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування ЖКГ», в рамках якого були розглянуті такі актуальні питання, як шляхи і засоби енергозбереження природного газу в комунальній енергетиці; фінансування енергоефективності у житлових будинках; досвід та плани Європейського банку реконструкції та розвитку; фінансування модернізації багатоповерхових будинків; сучасні технології заміщення природного газу продуктами переробки твердих побутових відходів.

До участі у конгресі приєднались понад 200 учасників з 19 країн світу – виробників, постачальників послуг ЖКГ, керівників органів місцевого самоврядування, науковців, представників міжнародних фінансових організацій.

За словами міського голови Чугуєва Галини Мінаєвої, яка брала участь в роботі конгресу, її найбільшу зацікавленість викликало обговорення питань залучення фінансування на створення та функціонування ОСББ в ході засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, мова йшла про можливість надання кредитів, позик, а також відшкодування відсотків по ним та спільного фінансування для ОСББ, які забезпечують видобуток енергії шляхом відновлюваних джерел та для проведення реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального господарства. Наразі готується відповідна державна програма, до реалізації якої після вивчення її ефективності в наступному році, можливо, приєднається і наше місто.