Про особливості інклюзивного навчання

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Протягом кількох днів минулого тижня в Чугуєві в рамках Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» відбувся семінар для педагогів, психологів та керівників навчальних закладів міста.

Зустріч була присвячена теоретичним та практичним аспектам інклюзивного навчання, в основу концепції якого покладено ідеологію, що виключає дискримінацію дітей з особливими потребами, забезпечує рівноправне ставлення до всіх людей, але поряд з тим створює особливі умови для дітей, що мають у цьому потребу. Якою повинна бути школа з інклюзивним навчанням – ось головне питання, на яке шукали відповідь учасники семінару. Під час тренінгу вони обговорювали питання міжвідомчої координації в питаннях інклюзивного навчання, співпраці батьків, вчителів та фахівців, здобували навички роботи в класі с дітьми з особливими освітніми потребами. Особлива увага була приділена питанню архітектурної «доступності» навчальних закладів для впровадження інклюзивного навчання.

Слід сказати, що Чугуїв має певний досвід впровадження елементів інклюзивної освіти. На базі ДНЗ № 12 працює група інклюзивного виховання, в школі № 7 є клас, де навчаються діти з особливими потребами і разом з вчителем там працює ще й помічник педагога.

У минулу п’ятницю до учасників семінару завітала міський голова Галина Мінаєва. Вона висловила щиру подяку організаторам семінару, завдяки яким чугуївські педагоги отримують необхідні знання та навички для роботи з дітьми з особливими потребами.