Правозахисники та юристи навчалися у Києві

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

В рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» Міжнародним фондом «Відродження» було організовано навчальний семінар для правозахисників, що надають безоплатну правову допомогу у «Центрах правової інформації та консультацій», а також для представників органів місцевого самоврядування, з якими співпрацюють Центри.

На захід, який проводився 30-31 жовтня у Києві, від нашого міста були запрошені координатор «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак, юрист ЧПГ Максим Стрикаль та головний спеціаліст-юрисконсульт служби юридичного супроводу апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Лілія Шевченко.

Учасники семінару ознайомилися з презентацією польського досвіду розбудови системи безоплатної правової допомоги, поділилися успішними практиками співпраці «Центрів правової інформації та консультацій» з різних міст і містечок України (зокрема Чугуєва) з органами місцевого самоврядування.

Для координаторів Центрів також було організовано тренінг з ефективного тайм-менеджменту та стратегічного планування.

Як зазначає Лілія Шевченко, особливо продуктивною стала робота в секції для юристів. Досліджувалися актуальні для сьогодення питання надання правової підтримки учасникам АТО та вимушеним переселенцям, «кримське питання» й особливості надання правової допомоги переселенцям з АРК.

При цьому практикуючим юристам-учасникам була надана можливість обмінятися професійним досвідом та напрацювати спільні практичні рекомендації, конкретні алгоритми дій правників у тій чи іншій життєвій ситуації.

Зокрема, були розглянуті питання поновлення на роботі мобілізованих осіб, звільнених у зв’язку з призовом до армії до моменту внесення відповідних змін до Кодексу законів про працю, що гарантують збереження за ними робочого місця та середнього заробітку; захист прав бійців, участь яких в АТО замовчується та приховується органами влади та керівниками військових навчальних закладів; проблемні питання отримання статусу учасника бойових дій АТО та користування встановленими  пільгами тощо.

Знання та досвід, набуті під час навчання, безумовно, стануть у нагоді правозахисникам та юристам з Чугуєва – міста, в якому наразі перебуває чимало вимушених внутрішніх переселенців та війсь-ковослужбовців, задіяних в АТО.