Як проходять аукціонні торги в Чугуєві

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На цьому тижні в міськвиконкомі відбулися аукціонні торги з продажу комунального майна, в ході яких нового хазяїна набуло старе овочесховище, яке давно вже не використовується за своїм прямим призначенням. Детальніше на цю тему наш кореспондент розмовляв з уповноваженим проводити аукціонні торги, начальником управління – начальником відділу комунальної власності та земельних відносин управління містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань Чугуївської міської ради Віталієм Чоломбитько.

– Аукціонні торги проводяться на підставі Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)». В місті створено реєстр комунального майна Чугуївської міської ради, тож з метою отримання додаткових надходжень до міського бюджету всі нежитлові приміщення ми намагаємось передавати в оренду. Але є об’єкти, які знаходяться в дуже занедбаному стані, і місту потрібно витратити значні кошти, щоб їх відремонтувати, для того щоб потім мати змогу здавати в оренду. Строк окупності таких робіт може сягати до десяти років при тому розмірі орендної плати, яка наразі затверджена Кабінетом Міністрів. Тому такі об’єкти комунальної власності, зазвичай, виставляються на аукціонні торги для приватизації.

Після проведення торгів вони стають власністю тих учасників аукціону, які дали найбільшу ціну. До сплати повної вартості за придбані об’єкти міська рада контролює процес використання цього майна – у договорі купівлі-продажу обов’язково прописується подальше використання цих об’єктів. Після повної сплати протягом двох років власник не має права відчужувати або передавати об’єкт під заставу. У разі порушення умов договору в судовому порядку цей договір може бути розірвано.

Відповідно до закону термін проведення приватизації об’єктів за допомогою аукціонних торгів повинен становити два місяці. Але, враховуючи регламент роботи виконавчого комітету та проведення сесій Чугуївської міської ради, цей процес, зазвичай, розтягується до п’яти-шести місяців. Обов’язковим є оголошення про проведення аукціону у місцевих засобах масової інформації. Ця процедура є відкритою і прозорою. Адже кожен бажаючий може взяти участь в аукціоні: або в ролі покупця, або вільного наглядача за цим процесом.

– Віталій Олександрович, яким чином проводиться оцінка об’єктів комунальної власності, що виставляються на аукціонні торги?

– Хочу зазначити, що оцінка об’єктів проводиться також на конкурсних засадах. Відповідно до рішення сесії міської ради затверджено склад комісії про відбір суб’єктів оціночної діяльності, до складу якої входять не лише працівники виконавчого комітету, а в більшості – депутати міської ради. Відбір суб’єктів проводиться відкритим засіданням комісії і голосуванням: хто запропонує найменшу вартість проведення робіт з оцінки та найкоротший термін її проведення.

– Чи користується попитом подібне комунальне майно у підприємців нашого міста?

– По-перше, ці об’єкти потребують, як я вже і казав, значних капіталовкладень, по-друге, їх використання дуже вузько цільове. Наприклад, овочесховище не можна використовувати для проведення промислових робіт чи ремонту якогось обладнання. Звісно ж, ці фактори відіграють значну роль, коли люди шукають собі якесь приміщення для ведення підприємницької діяльності. Враховуючи також фінансові негаразди, які склалися в нашій державі, можу сказати, що бажаючих придбати щось з об’єктів комунального майна в ході аукціону не дуже багато. Адже не кожен підприємець може дозволити собі витрачати кошти  та час на приведення цих об’єктів у належний стан. Так, у 2013 році в Чугуєві на аукціоні було продано тільки один об’єкт. В цьому році також лише один об’єкт. Всі кошти, які виручено в ході реалізації об’єктів комунальної власності на аукціоні, в повному обсязі надходять до міського бюджету.