Цікава співпраця митців

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Близько 50 художніх робіт відомих харківських майстрів пензля представлено у виставковій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка. Усі три автори — провідні викладачі шкіл естетичного виховання Харкова та області.

Виставка, що стала складовою частиною відкриття нового театрального сезону, за свідченням її організаторів, є знаковою і знаменує собою початок творчої співпраці театру та обласного центру, який опікується школами естетичного виховання.

«Театр планує тісно співпрацювати зі школами естетичного виховання, тож відкриття цієї виставки — лише перший крок, — заявив начальник музично-виставкового відділу ХНАТОБу Тарас Селіхов. — Показово, що тон у цій важливій справі задають саме викладачі шкіл. Це дозволяє продемонструвати широкому загалу високий рівень їх майстерності та є підставою ще раз впевнитися, які чудові професіонали працюють з нашими дітьми».

Дійсно, експозицію виставки склали роботи знаних в Україні та за її межами художників, які успішно працюють не лише як творчі особистості, але й відомі плідною педагогічною працею. Це члени Національної спілки художників України – Володимир Іванович Непомнящий (директор та викладач Чугуївської ДХШ ім. І. Рєпіна, лауреат міжнародних конкурсів та пленерів), Олександр Миколайович Лисенко (Харківська ДХШ № 1 ім. І. Рєпіна) та Вадим Ісаакович Колтун (Харківська ДХШ № 2 ім. П. Левченка).

Усі вони із задоволенням прийняли пропозицію взяти участь у виставці, яка, на їх думку, є досить оригінальною. «Зазвичай ми виставляємось у залах галерей, музеїв, — зазначив Володимир Непомнящий. — Ця виставка стала досить несподіваною, але, впевнений, вона буде пам’ятною подією, адже поціновувачі театрального мистецтва — це добре обізнані у мистецтві люди, наш культурний бомонд, тож представити їм свій доробок дуже приємно».

Серед перших відвідувачів виставки були не лише глядачі театру, які прийшли на гала-концерт, але й колеги художників та їх учні. Приємні враження, можливість піднятися над буденністю, знайти душевну рівновагу та насолодитися чудовими творіннями майстрів — так коротко можна охарактеризувати їх враження та відчуття.

У подальших планах співпраці з ХНАТОБом — виставки дитячих художніх робіт, а також низка спільних різнопланових заходів, які дадуть змогу дитячій аудиторії ближче познайомитися з театром, побувати у його цехах, зустрітися з провідними майстрами сцени. Тож перший захід, що став своєрідним дебютом, матиме продовження…

(Зі статті Раїси Кравченко, члена Національної спілки журналістів України).