Територія безпечного Інтернету

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

16 вересня в Чугуївській міській бібліотеці для юнацтва в рамках діяльності клубу «Молодь і закон» відбувся захід «Територія безпечного Інтернету».

Керівник клубу Анжела Самко – завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦБС та завідуюча бібліотекою для юнацтва Любов Петрова запросили на зустріч з членами клубу, учнями 11 класу НВК № 6, депутата Чугуївської міської ради, Президента Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», координатора «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи Юрія Чумака.

Цікава та змістовна розмова з підлітками щодо Інтернет-безпеки в віртуальному просторі відбулася між учасниками зустрічі.

Правозахисник наголосив, що Інтернет сьогодні став невід’ємною частиною життя багатьох дітей та підлітків. Інтернет дає величезні можливості: спілкування, навчання, бібліотеки, музика, кіно. Але, разом з тим, містить віртуальні загрози, які можуть мати негативні наслідки в реальному житті.

 

 

За даними всеукраїнського соціологічного дослідження «Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в Інтернеті», більше 28% опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям у мережі, 17% без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім’ю – місце проживання, професію і графік роботи батьків, наявність у будинку цінних речей тощо. 22% дітей періодично потрапляють на сайти «для дорослих». Близько 14% опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх.

Отже, віртуальні загрози можуть нашкодити в реальному житті.

Юрій Чумак запропонував молодим людям навчитися критично ставитися до інформації, знайденої в Інтернеті, адже не все, що опубліковано у «всесвітньому павутинні» – правда, не всі люди в житті є такими, якими вони представляються в соціальних мережах. Правозахисник надав декілька практичних порад, які допоможуть зробити користування Інтернетом не тільки корисним, але й безпечним:

1. Знайомтеся з пізнавальними можливостями Інтернету для цілеспрямованого розвитку (вивчення мови, прослуховування музики, віртуальне відвідування музеїв та галерей).

2. Не розміщуйте особисту інформацію в Інтернеті (домашня адреса, телефон, дата народження, фотографії, що носять особистий характер, та фото свого помешкання).

3. Не відкривайте вкладення, надіслані з підозрілих і невідомих електронних адрес.

Лекція-бесіда Ю. Чумака відбулася в рамках реалізації програми з попередження та розв’язання конфліктів серед молоді «Схід і захід: молодіжна ініціатива попередження насильства».