На сесії міськради

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На черговій LX сесії Чугуївської міської ради було розглянуто близько п’ятдесяти питань порядку денного щодо забезпечення життєдіяльності міста, роботи комунальних підприємств і культурних установ, а також комунальної власності та земельних відносин, що стосуються інтересів окремих громадян.

Засідання сесії відбулося 25 липня під головуванням міського голови Галини Мінаєвої. Депутати затвердили перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності та Схему оптимізації систем водопостачання та водовідведення; прийняли рішення про призначення стипендій обдарованим учням міста.

Серйозне обговорення викликало питання «Про передачу видатків на виконання делегованих державних повноважень (надання медичних послуг мешканцям міста на 2015 рік) Чугуївському районному бюджету. Як відомо, нещодавно сесія Чугуївської райради ухвалила рішення щодо переведення окремих структурних підрозділів та посад КЗОЗ «Чугуївська центральна районна лікарня ім. М. І. Кононенка» на п’ятиденний робочий тиждень.

Депутати міськради були, м’яко кажучи, здивовані, що про цей факт не були своєчасно проінформовані, бо саме Чугуївська міська рада передає в бюджет району видатки на надання медичних послуг мешканцям міста, і тому її депутати повинні брати участь у прийнятті будь-яких рішень щодо діяльності місцевих медичних закладів. До того ж первинна ланка медичного обслуговування населення міста була створена міською владою без використання коштів, що були передані у райбюджет. Питання надання медичних послуг населенню дуже важливе, і тому, на думку депутатів, повинно існувати тісне співробітництво між районною і міською радами. Наразі важливі для громади рішення приймаються без узгодження з її представниками у міськраді, — жодного разу при розгляді питань охорони здоров’я городян і виконання Угоди про передачу видатків райбюджету на надання мешканцям міста медичних послуг на сесіях міськради не були присутні представники районної ради. У виступах депутатів звучали навіть пропозиції переглянути Угоду і повернути відповідне державне фінансування до міського бюджету.

Присутня на сесії заступник голови Чугуївської райдержадміністрації Вероніка Ковальчук пообіцяла депутатам врахувати їх пропозиції щодо співпраці і запевнила, що лікарня і поліклініка будуть працювати у зручному для відвідувачів режимі і ніхто без медичної допомоги не залишиться. До речі, Центр первинної медико-санітарної допомоги населенню на п’ятиденний режим роботи не переходить, тобто сімейні лікарі працюватимуть і в суботу.

Більше десяти питань було поставлено депутатами у розділі «Різне». Вони стосувались, в основному, проблем ЖКГ і діяльності комунальних підприємств.