В ваших силах зробити цей світ добрішим

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

В інтернаті живе дитина. Їй не пощастило мати сім’ю. Її ніколи не приголубить мама, не візьме на руки тато, а живе вона у державному закладі серед таких же обділених сімейним теплом дітей. Чому ця дитина повинна залишатися нещасливою? Чи може вона мати батьків, як більшість дітей у нашій країні? Сьогодні – може!

Проблема позбавлення батьків батьківських прав, нажаль, сьогодні є актуальною. Порушення прав дитини, приниження її гідності, застосування до неї тілесних покарань, психологічного насильства не є рідкістю. Починаючи з 1998 року, в Україні формується новий соціальний інститут сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – прийомна сім’я. Його принципова відмінність від інших соціальних інститутів піклування про дітей-сиріт полягає в тому, що прийомна сім’я є формою державного влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, коли частину функцій – матеріальне забезпечення утримання дітей, методичну підготовку прийомних батьків та допомогу у вихованні сироти, а також контроль за утриманням і вихованням дитини – держава залишає за собою.

Основна мета створення прийомної сім’ї – забезпечення сімейного виховання дітей, які за певних життєвих обставин позбавлені можливості виховуватися в рідній родині. В прийомній сім’ї дитина проживає до свого повноліття, а якщо навчається в навчальному закладі – до 23 років. У сім’ї зусиллями та вмінням через душу і серце всіх членів родини, і передусім батьків, дитина проходить етапи соціалізації.

Сьогодні у місті Чугуєві створені і функціонують 11 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Під час перебування дитини у прийомній сім’ї держава виконує функції піклувальника через соціальних працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які здійснюють соціальне супроводження цих сімей. Вагомою частиною соціальної роботи з прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу є виявлення та забезпечення основних потреб прийомних дітей та сім’ї в цілому. Спеціалістами ЦСССДМ надається допомога у вирішенні питань навчання прийомних дітей, здобуття ними освіти, налагодження соціальних стосунків з однолітками та оточенням, участь у формуванні життєвих навичок дітей, планування життя. Також в ході соціального супроводження сім’ям надається допомога у розв’язанні конфліктних ситуацій, підтримки та охорони здоров’я прийомних дітей та їх оздоровлення, представлення інтересів сім’ї в інших установах та закладах, допомога у вирішенні побутових проблем та інше.

Для допомоги батькам у вихованні дітей при Чугуївському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє Школа прийомних батьків, де щоквартально проходять заняття, на які запрошуються провідні спеціалісти міста з медицини, психології, педагогіки та інших галузей. З батьками проводиться роз’яснювальна робота щодо всебічного і гармонійного розвитку дитини, особливостей розвитку сім’ї та сімейних стосунків, здорового способу життя, навчання батьків ефективним методам виховання.

Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчите цю дитину більше усміхатися і любити людей. І ваш вчинок зробить цей світ добрішим.

За детальною інформацією щодо умов створення прийомної сім’ї, влаштування дітей в прийомні сім’ї, права та обов’язки прийомних батьків запрошуємо звертатися до Чугуївського міського центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді за адресою: м.Чугуїв, вул. Кожедуба, 7-а, (т. 2-33-45).