Радикальна децентралізація влади починається?

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

День Діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади відбувся 25 червня у Києві

У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Гройсман, 260 міських, селищних, сільських голів, в тому числі і мер Чугуєва Галина Мінаєва, народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародні та вітчизняні експерти. Метою Дня Діалогу було налагодження співпраці та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України у питаннях розвитку місцевого самоврядування, реформування законодавства, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад. Цьогорічний День Діалогу став п’ятим і був присвячений, переважно, обговоренню напрямів реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також проблем житлово-комунальної сфери, що потребують негайного вирішення. Учасники висловили своє бачення шляхів вирішення проблемних питань місцевого самоврядування, зокрема бюджетного забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування та надання адміністративних послуг.

Про зміни до Конституції України, спрямовані на децентралізацію влади, учасникам Дня Діалогу розповів Президент України Петро Порошенко. Глава держави наголосив, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.

«На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

Далі робота продовжилася у форматі «питання-відповіді». Міські голови отримали можливість безпосередньо звернутися з запитаннями до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Гройсмана.

За підсумками Дня Діалогу прийнято Звернення до керівництва держави щодо підтримки схваленої Урядом Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та готовності Асоціації міст України брати участь у здійсненні заходів, спрямованих на її реалізацію. Також у Зверненні містяться пропозиції з вирішення нагальних проблем місцевого самоврядування у сферах фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, житлово-комунального господарства та забезпечення надання адміністративних послуг.