Общество

Головне – бажання мешканців змінити життя на краще

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Н. ВАСИЛЬЄВА. 02.11.2018 09:29

Доки одні чугуївці нарікають на тарифи на тепло та газ, інші – успішно реалізують заходи з енергозбереження, залучаючи кошти державного, обласного та місцевого бюджетів

В останні роки економія газу та електроенергії стала жорсткою необхідністю для кожного мешканця нашої країни. Тому, починаючи з 2014 року, в Україні активно впроваджуються різні програми, орієнтовані на модернізацію та підвищення енергоефективності житлових будинків.

Одним із напрямків реформування житлово-комунального господарства в нашому місті є створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Наразі в Чугуєві створено 71 ОСББ. Як повідомила в інтерв’ю нашому кореспонденту головний спеціаліст Управління житлово-комунального господарства та екології Чугуївської міської ради Світлана Міненко, в нашому місті діє Програма сприяння створенню, підтримки та стимулюванню об’єднань співвласників багато-квартирних будинків (ОСББ) до впровадження енергоефективних технологій на 2018-2020 роки, відповідно до якої з місцевого бюджету відшкодовується частина коштів, спрямованих на модернізацію багатоповерхових будинків.

– В 2018 році дванадцять чугуївських ОСББ скористалися державною програмою «Теплий кредит» та замінили у своїх будинках вікна та двері. Загальна вартість цих проектів склала 2 млн 222 тис. грн, з яких держава компенсувала від 40 до 70%. На теперішній час обласний бюджет виділив 425 тис. грн, а місцевий – 521 тис. грн. Цієї осені ще два об’єднання співвласників багатоповерхових будинків – «Авіатор-143» та «Ельдорадо-130» – оформили «теплий» кредит та планують провести роботи по заміні вікон. Також в цьому році ОСББ «Гвардійська-23-б» взяло участь в міській програмі 50 % на 50 %. Наразі в будинку майже завершено ремонт покрівлі з використанням мембранної технології. Загальна сума проекту склала 315 тис. грн, з яких частина коштів – з місцевого бюджету, а інша частина – це кошти ОСББ.

Чугуївські ОСББ мають успішний досвід участі у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних проектах. Протягом 2015-2017 років об’єднання співвласників багатоповерхових будинків брали участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», завдяки якому у нашому місті було реалізовано 16 проектів на загальну суму 7,3 млн грн. За ці кошти у двох будинках було утеплено фасади, у трьох – встановлено індивідуальні теплові пункти, в шести – замінено вікна та двері у під’їздах, а також виконаний капітальний ремонт покрівлі.

 

Подробнее: Головне – бажання мешканців змінити життя на краще

   

Розпочато голосування за проекти Громадського бюджету-2019!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Н. ОЛЕКСАНДРОВА. 02.11.2018 09:27

Кожен мешканець міста має змогу підтримати одразу два проекти: один – малий і один – великий

Всім, хто бажає віддати свій голос та таким чином взяти участь у розподілі частини коштів міського бюджета, слід поквапитись – голосування буде тривати протягом двох тижнів і завершиться 15 листопада.

Проголосувати можна у два способи: в електронному вигляді – на платформі https://chuhuiv-budget.e-dem.in.ua/#/ та паперово – в пунктах для голосування. Майте на увазі, що для голосування на папері вам необхідно при собі мати оригінал паспорта (посвідку на постійне проживання – для внутрішньо переміщених осіб).

Перелік проектів для голосування

Малі проекти (сума до 50 000 грн)

«Мій рідний двір» – благоустрій дворового майданчику по вулиці Перемога, 28/30;

«Юнацька бібліотека – територія тепла, затишку та спілкування» – проведення капітального ремонту по заміні дерев’яних вікон у бібліотеці для юнацтва Чугуївської ЦБС;

«Заощаджуємо енергію і гроші» – заміна старого освітлення в місцях загального користування на сучасне енергоефективне по вул. Харківська, б. 29, 31 ОСББ «Майбутнє-2016»;

«Ми обираємо спорт» – встановлення військово-спортивного комплексу на спортивному майданчику біля НВК № 6;

«Спілкуймося, бо ми того варті» – благоустрій та формування комфортного середовища для мешканців ОСББ «Авіатор-149»;

 

Подробнее: Розпочато голосування за проекти Громадського бюджету-2019!

   

Помним освободителей

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Н. ВАСИЛЬЕВА. 02.11.2018 09:25

26 октября в Чугуеве состоялись торжества по случаю 74-й годовщины освобождения Украины от фашистских захватчиков. В этот день у Мемориала Славы собрались представители мэрии, руководители общественных организаций, коллективы предприятий и учреждений города.

Освобождение Украины проходило с января 1943 по октябрь 1944 года. 23 августа 43-го был освобожден Харьков, в сентябре-октябре этого же года шла битва за Днепр, кульминацией которой стало изгнание нацистов из Киева. Завершила этот этап войны Карпатская операция, начавшаяся 9 сентября 1944 года. 27 октября советские войска освободили Ужгород, а 28-го вышли на западную границу Украины. Всего в течение 1943-1944 годов Вооруженные силы СССР провели на территории нашей страны 15 наступательных операций. По подсчетам историков в ходе военных действий на территории Украины погибли около трех миллионов советских воинов, более двух миллионов украинцев были вывезены для принудительного труда в Германию во время оккупации.

В ходе митинга звучали слова искренней признательности ветеранам за их ратный подвиг, пожелания крепкого здоровья, благополучия, добра и мира. Вспомнили участники мероприятия и земляков, которые сегодня стоят на защите целостности и независимости нашей страны. Почтив память погибших во Второй мировой войне и во время проведения в Украине антитеррористической операции минутой молчания, от имени Чугуевского городского совета, народного депутата Украины Дмитрия Шенцева, общественности города участники митинга возложили цветы к Мемориалу Славы.

 

   

Подарунок Чугуєву від другого Президента України

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Н. МІХНО. 02.11.2018 09:20

1 листопада до Чугуєва завітав другий Президент України Леонід Кучма. Привід відвідати наше місто був більш ніж приємний – Леонід Данилович передав Чугуївській дитячій музичній школі сертифікат на фортепіано всесвітньо відомої компанії «Steinway&Sons». В такий спосіб школа долучилася до великої програми Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна», започаткованої 2013 року. Тоді Фонд закупив для юних українських музикантів 75 прекрасних фортепіано

Essex/Steinway&Sons EUP-116 Е Classic Studio. Школа в Чугуєві – 57-й освітній заклад, що отримав подібний подарунок від Фонду «Україна». Таке фортепіано вже мають учні та студенти мистецьких навчальних закладів 16 областей України.

Від імені чугуївської громади Леоніда Кучму вітала заступник міського голови – керуючий справами міськвиконкому Людмила Макаренко, яка подякувала Леоніду Даниловичу за подарунок для музичної школи та підтримку дітей та викладачів навчальних закладів естетичного виховання.

Новенький музичний інструмент став чудовим подарунком для нашої музичної школи. Цього року навчальному закладу виповнилось 45 років. За  ці роки учні та викладачі здобули безліч музичних перемог на різноманітних конкурсах, у тому числі міжнародних. Коли у школі дізнались про проект Президентського фонду Леоніда Кучми, вирішили написати звернення з проханням надати і нашій школі музичний інструмент. Беручи до уваги численні досягнення педагогів і учнів на ниві музичної творчості, представники Фонду прийняли позитивне рішення. І ось новенький музичний інструмент було презентовано Чугуївській дитячій музичній школі, і дуже приємно, що Леонід Кучма приїхав особисто вручити сертифікат викладачам і учням. Директор Тетяна Маміна, педагоги та учні радо вітали Леоніда Кучму та з нагоди візита Президента підготували невелику концертну програму. Юні піаністи Евеліна Кауфман і Ілля Мілько продемонстрували вправну гру на новому інструменті, подарованому Президентським Фондом. З вокальними номерами виступили Ілля Бессараб та вокальний колектив педагогів «Вдохновение».

Слід зазначити, що фортепіано від Президентського Фонду – це не єдине придбання школи за останні роки. Близько двох років тому за кошти міського бюджету було придбано декілька нових музичних інструментів.

 

   

Про зміни в порядку надання субсидій

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Підготувала В. ШЕВЧЕНКО. 02.11.2018 09:16

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню (постанова № 841), які застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

Про найсуттєвіші з них, які найбільше можуть зацікавити громадян, розповіла начальник відділу грошових виплат та компенсацій УСЗН Ірина Желтоног

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%

Відтепер субсидію за рішенням комісії на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які

– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;

– досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;

– отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію

Субсидія може призначатись у випадках несплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи. Для цього потрібно звернутися до відділу персоніфікації Пенсійного фонду й отримати там довідку  про те, що підприємство чи юридична особа (тобто роботодавець) є боржником зі сплати ЄСВ.

 

Подробнее: Про зміни в порядку надання субсидій

   

Інформація про виконання бюджету м. Чугуєва за 9 місяців 2018 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: О. Бутова, начальник фінансового управління. 02.11.2018 09:15

До міського бюджету за звітний період зараховано 312,5 млн грн податків, зборів та інших неподаткових платежів, що становить 107,1% уточнених планових показників.

До загального фонду бюджету надійшло 281,5 млн грн, до спеціального фонду – 31,0 млн грн.

Власні та закріплені доходи міського бюджету (без урахування власних надходжень бюджетних установ) за січень-вересень 2018 року виконано  на 108,6%, що становить 118,6 млн грн. Зберігається позитивна динаміка збільшення надходжень до загального фонду бюджету міста. Його дохідна частина (без урахування  трансфертів) виконана на 108,7%. Надходження склали 117,9 млн грн. Річні планові показники бюджету (без урахування трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) виконано на 77,9%.

Найбільший приріст надходжень, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, відбувся по податку на доходи фізичних осіб – на 9,9 млн грн, по акцизних податках – на 2,2 млн грн та по єдиному податку – 1,4 млн грн.

За звітний період 2018 року виконано всі основні планові показники дохідної частини бюджету міста. По основному джерелу наповнення доходів – податку на доходи фізичних осіб виконання склало 107,6%, або 84,4 млн грн. В структурі доходів загального фонду бюджету його частка становить 72,0%.

Подробнее: Інформація про виконання бюджету м. Чугуєва за 9 місяців 2018 року

   

Отопительный сезон стартовал

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Подготовила Н. АЛЕКСАНДРОВА. 02.11.2018 09:14

Будет ли в квартирах тепло этой зимой?

Сегодня долг населения Чугуева за услугу теплоснабжения составляет около 11 млн грн – и это ставит под угрозу бесперебойную работу коммунального предприятия «Чугуевтепло». Об этом «Новостям Чугуева» рассказал директор КП «Чугуевтепло» Владимир Головакин.

– В связи с теплой погодой отопительный сезон в этом году начался позже обычного, – рассказывает Владимир Иванович. – Все котельные предприятия работают, теплоноситель подается потребителям согласно температурному графику: в зависимости от температуры воздуха регулируется и температура теплоносителя.

Работать в этом отопительном сезоне будем в непростых условиях. С 1 ноября цена газа повышена, и теперь за 1000 м3 мы будем платить 8361,85 грн, в том время как еще в октябре этого года предприятие покупало газ по ценам прошлого отопительного сезона – 6809,64 грн за 1000 м3.

Для своевременных расчетов предприятия за потребленный газ необходима своевременная оплата потребителей за полученное тепло. К сожалению не все потребители, особенно население, своевременно оплачивают услугу теплоснабжения. По состоянию на 1 ноября 2018 г. задолженность населения – около 11 млн грн.

 

Подробнее: Отопительный сезон стартовал

   

Пам’ять заради майбутнього

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: В. ШЕВЧЕНКО. 26.10.2018 08:19

Музей захисників України відкрито у Чугуєві!

На урочистості з нагоди відкриття у Клугино-Башкирівській школі музею захисників України зібралися ветерани АТО та ООС, військовослужбовці 92-ї окремої механізованої бригади, представники обласної, міської та районної влади, депутати міської та обласної рад, волонтери, освітяни, школярі й, звичайно ж, члени громадської організації «Наш вибір», які й виступили ініціаторами створення музею. Майже рік громадські активісти за підтримки муніципалітету, військових, педколективу школи, учнів та батьків працювали над реалізацією проекту, щоб жодна сторінка сучасної історії нашої держави не була втрачена, щоб жодне ім’я захисників не було забуте, щоб ми завжди пам’ятали, завдяки кому маємо можливість жити під мирним небом.

Розповіді про історію створення музею від співголів ГО «Наш вибір» Олега Посунька, Андрія Пазія та фотожурналіста Юрія Ворошилова, виступи Героя України Василя Божка та підполковника Артура Батистова нікого не залишили байдужими. З надзвичайно зворушливою, теплою промовою звернулася до присутніх міський голова Галина Мінаєва, яка, до речі, вже декілька разів особисто відвідувала наших військово-службовців на передовій. Галина Миколаївна передала до музею нещодавно привезені реліквії з Авдіївської промзони – пробиту кулями каску та прапор, з яким воювали наші бійці. На прохання депутата міської ради Віктора Маслова до музею також було передано бронежилет його загиблого сина Андрія.

Місце створення музею обрано невипадково. Адже саме у Клугино-Башкирівці дислокується 92 ОМБр, 170 учнів школи є дітьми учасників АТО, не повернувся живим випускник школи капітан Вадим Демиденко, тут навчаються діти загиблих героїв – підполковника Олега Ковбаси, підполковника Артура Костюченка, майора Ігоря Романцова. З початку бойових дій бригада втратила 59 військовослужбовців, ще 296 – отримали поранення.

 

Подробнее: Пам’ять заради майбутнього

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL