Купатися не рекомендовано!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ось і настало літо, а разом з ним чугуївці розпочали і купальний сезон. Наша газета вже неодноразово зверталася до теми міських пляжів. Цей рік, здається, не стане винятком

За інформацією начальника відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому Леоніда Бабенка, ще у квітні було розроблено і затверджено «План організаційних і практичних заходів виконавчого комітету Чугуївської міської ради, підприємств, установ і організацій міста Чугуєва щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах у літній період 2013 року». Окрім цього, визначено місця масового відпочинку на водних об’єктах та затверджено «Карту-схему місць масового відпочинку на водних об’єктах міста Чугуєва», до якої включено два місця відпочинку – в районі вулиці Річної та біля вулиці Набережної. З підприємцями-орендаторами цих земельних ділянок укладено відповідні договори оренди на облаштування місць відпочинку для населення.

Першим заступником міського голови проведено дві наради з орендарями, які взяли на себе обов’язки обладнати місця відпочинку в зонах рекреації р. Сіверський Донець згідно з затвердженими наказом МНС вимогами «Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України».

Санітарною службою міста проведено лабораторні дослідження складу води в р. Сіверський Донець. За результатами аналізу індекс ЛКП (цим індексом визначають лактозопозитивні кишкові палички) складає 240000 при нормі 10000 в 1 куб. дм, тобто якісні показники води за бактеріологічними показниками в 24 рази перевищують встановлені нормативи. Саме тому купання в річці чугуївцям не рекомендовано. В найближчий час орендарі мають підготувати та встановити на пляжах таблички з інформацією про заборону купання.

Як повідомив нашому кореспонденту Леонід Миколайович Бабенко, наприкінці весни було проведено ретельну перевірку місць відпочинку та міських пляжів, у ході якої було встановлено, що в місці відпочинку, що знаходиться в районі вулиці Річної, є рятувальний пост, який укомплектовано відповідно до усіх вимог, а на базі Національного університету цивільного захисту України у 2012 році пройшов навчання один матрос-рятівник, який буде чергувати на пляжі. Крім цього, сюди завезено пісок та обладнано волейбольний майданчик; укладено договори на вивіз сміття та встановлено два сміттєзбірники; проведено мережа електропостачання; виготовлено стенди із матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді, правил рятування, першої медичної допомоги потерпілим, телефонів служб швидкого реагування; облаштовано туалет та роздягальню. Про те, на жаль, так і не проведено роботи по водолазному обстеженню дна акваторії пляжу, дана територія не до кінця очищена від бур’яну, не проведено водопостачання і водовідведення ділянки.

Що стосується місця відпочинку по вулиці Набережній, там також є позитивні зрушення. По-перше, місце для купання очищено від очерету, прибережну територію сплановано та встановлено навколо неї огорожу, завезено пісок, встановлено сім сміттєзбірників та роздягальня. По-друге, на цьому пляжі також один матрос-рятівник пройшов спецнавчання, а рятувальний пост укомплектовано відповідно до усіх вимог. Серед недоліків, які орендар має виправити: не проведено роботи по водолазному обстеженню дна акваторії, відсутні туалети, водопостачання та водовідведення ділянки.

Тож, як бачимо, позитивні зміни в обладнанні міських пляжів, які б відповідали екологічним та технічним вимогам, безумовно, є. І це дуже добре. Але чи заплющувати очі на існуючі недоліки, кожен мешканець міста має вирішити для себе сам.