Воскресенье, сентября 19, 2021

Одним з найбільш проблемних об'єктів, отриманих нашим містом у спадок від Чугуївського району в процесі адміністративно-територіальної реформи, можна назвати амбулаторію сімейної медицини у селі Кам'яна Яруга. Цей вкрай затребуваний кам’янояружцями об'єкт вже встиг здобути собі сумну славу довгобуду. З нового року він разом з непростою історією свого будівництва перейшов в управління Чугуївської міської ради, співробітники якої намагаються розібратися в хитросплетіннях переданої документації і непростих стосунках з підрядниками. А між тим, поки що прийом пацієнтів медики ведуть в практично аварійній будівлі, не гідній називатися амбулаторією в XXI столітті. Детальніше про проблемні моменти будівництва амбулаторії в Кам'яній Ярузі розповіла міський голова Галина Мінаєва


– Дійсно, серед усього переліку об'єктів, які дісталися нашій громаді у спадок від Чугуївського району, Кам’яноярузька амбулаторія чи не найпроблемніша. Незважаючи на те, що її будівництво ведеться вже кілька років (наприклад, така ж амбулаторія в Малинівці вже давно введена в експлуатацію), і велика частина робіт вже завершена, вона як і раніше знаходиться в статусі об'єкта незавершеного будівництва.

Ще до формального входження в нашу громаду Кам'яної Яруги, передбачаючи важливість цього об'єкта для жителів, я зверталася до керівництва області про необхідності якнайшвидшого завершення будівництва. Моя позиція була почута, і кошти в розмірі майже 2,9 млн грн були виділені. Ми в свою чергу виділили з міського бюджету 322 тис. грн в порядку співфінансування. Крім того, ми спільно з медиками проаналізували реальну потребу в меблях і устаткуванні та в підсумку переглянули в бік зменшення суму, закладену в проект на ці цілі. Таким чином вивільняться додаткові кошти, які можна буде направити безпосередньо на якісне завершення будівництва.

Здавалося б тепер, коли цей об'єкт належить громаді, а гроші на його добудову виділені, нічого не заважає швидкому завершенню робіт. Однак, на жаль, ситуація виявилася не такою простою. Зокрема, раніше затверджений проект викликав у нас масу питань з приводу відсутності елементів інклюзії, підведення комунікацій і ряду інших моментів.

Детально розібравшись в документації і ознайомившись з реальним станом об'єкта, ми прийняли рішення про проведення коригування проектно-кошторисної документації і тендеру на завершення будівельних робіт в амбулаторії.

Впевнена, що після завершення цих процедур будівництво відновиться, і жителі Кам'яної Яруги нарешті отримуватимуть медичні послуги в гідних умовах, які нам вже вдалося створити для міських жителів нашої громади. А поки що ми займаємося придбанням для цієї амбулаторії нового обладнання, яке вже працює для людей, дозволяючи розширити перелік і підняти якість медичних послуг.