Воскресенье, сентября 19, 2021

Початок весни – золота пора для квіткових браконьєрів. Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на початку весни. Чугуївська міська рада та її виконавчі органи нагадують, що така діяльність є порушенням природоохоронного законодавства України

Пам’ятайте: практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів; крокусів та сон-трави – по 3,5 мільйони. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи!

Збирання або пошкодження підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного), конвалії, проліска, цикламена, крокусу та інших цінних першоцвітів суворо забороняється! З метою посилення контролю за охороною ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, у тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, у весняно-літній період на території Харківської області проводиться операція «Первоцвіт».

Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати та не продавати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи та краси нашого рідного краю.