Воскресенье, сентября 19, 2021

Перша половина березня традиційно вважається однією з найскладніших в питаннях благоустрою: сходить сніг, а разом з цим оголюються всі найпроблемніші ділянки міста

Побутове сміття в найнесподіваніших місцях, дорожнє і тротуарне покриття, пошкоджене від снігу і льоду, численні сліди життєдіяльності наших чотириногих «городян» – з цими та багатьма іншими сумнівними явищами ранньої весни доводиться щорічно стикатися чугуївцям. І все ж одне з найбільш неприємних серед них – численні розриття ґрунту, багато з яких розташовані посеред проїжджої частини або в місцях, де пересуваються пішоходи. У період весняного бездоріжжя ці ділянки не тільки перетворюються в непрохідні болота, а й є джерелом бруду, яке розноситься по всьому місту. У чому причина цього явища і що з цим збираються робити комунальники – ці та інші питання журналісти Чугуївської радіокомпанії адресували заступнику міського голови Костянтину Барміну.

– У чому причини численних поривів на комунальних мережах?.

– Причини численних поривів на комунальних мережах, насамперед, водопровідних, криються в їх зношеності, а також в різкому перепаді середньодобової температури, в результаті якого відбувається рух ґрунту і, як наслідок, додаткове навантаження на труби. Причому не рідкісні випадки, коли перепади температури рвуть не тільки старі труби, але і відносно нові, що знаходяться в нормальному технічному стані. До слова, комунальні мережі в Чугуєві дуже різноманітні: є чавунні, сталеві, пластикові і навіть керамічні

Для ліквідації аварії виїжджає аварійна бригада і здійснює розриття ґрунту для того, щоб знайти місце пориву. Ґрунт цей найчастіше мокрий, а значить, практично миттєво замерзає і перетворюється буквально в кам'яну гору. На жаль, створювати запаси сухого, непромерзлого ґрунту для засипки розкопаних місць нам не дозволяє обмеженість у фінансових коштах і необхідних площах.

Як тільки дозволяє погода, ми приступаємо до наведення порядку на розритих територіях. У місті ведеться спеціальний журнал, в якому цілий рік реєструється проведення тих чи інших земляних робіт, і згідно з його записами ми і будемо наводити порядок. На жаль, асфальтувати подібні місця ми найчастіше не можемо, знову-таки через зношеність мереж: класти асфальт поверх труби, яка в будь-який момент може розірватися, щонайменше, не по-хазяйськи.

– Як бачимо, за підсумками минулої зими на окремих ділянках досить сильно постраждало дорожнє покриття. Чи буде здійснюватися його ремонт?

– Нинішня зима була досить складною для Чугуївського комунального комплексу в плані погодних умов. Досить сказати, що було витрачено в 2,5 рази більше посипальних матеріалів, ніж, наприклад, в минулому році. Плюс постійні перепади температур, в результаті яких вода, замерзаючи, істотно пошкоджувала асфальтне покриття. Тобто, минула зима принесла і багато неприємних сюрпризів нашим дорожникам. Оскільки бюджетний процес стартував ще минулої осені, то передбачити точну кількість необхідних коштів для їх усунення було досить проблематично. Проте, кошти на це в бюджеті міста закладено, і, як тільки дозволить погода, ми почнемо ямковий ремонт на ділянках, де це найбільше необхідно. У нинішньому році ми спробуємо вести ці роботи в тому числі і силами нашого комунального підприємства, для чого на ньому, серед іншого обладнання, вже відремонтовано асфальтний каток, а також укомплектований штат.

– І нарешті, ще одне питання: чи будуть прибиратися з вулиць і тротуарів пісок і жужалка, якими всю зиму рясно посипалися вулиці?

– Приємно, що ставлячи це питання, Ви все-таки визнаєте, що посипання вулиць і тротуарів в місті цієї зими здійснювалася дуже активно, незважаючи на твердження окремих «експертів». Що ж стосується прибирання цих матеріалів, то воно вже розпочато. У той же час ми поки що не форсуємо ці роботи, оскільки, як бачимо, березень продовжує робити нам погодні сюрпризи. Як тільки погода буде стабільною, прибирання почнеться більш активно: для цього у нас є і спецтехніка, і люди. Не виключаємо ми й організацію традиційних суботників, в ході яких будуть остаточно ліквідовані неприємні наслідки минулої зими.