Воскресенье, сентября 19, 2021

Пізно ввечері 31 грудня трапилася серйозна аварія на каналізаційному колекторі в самому центрі міста. Стався затор в каналізаційній мережі, яка проходить по вулицях Гвардійська, Музейна, Кожедуба

Як повідомив заступник міського голови Костянтин Бармін, аварія сталася через обвалення труби. На місце прибули фахівці водоканалу, оцінили ступінь серйозності ситуації – і з урахуванням святкових днів було прийнято технологічне рішення: за допомогою наявного обладнання здійснювати перекачування з одного колодязя в інший – працюючий, тим самим забезпечивши належне тимчасове функціонування каналізаційної системи. На місці аварії постійно працювали і працюють чергові зміни.

– На цій ділянці розташований досить великий вузол інженерних мереж (4 кабелі спецзв'язку, високовольтні кабелі, теплові мережі), що ускладнює роботу, доводиться багато виконувати вручну. Але відрадно, що на нашому підприємстві «Чугуїввода» є мотонасос з достатньою потужністю, з його допомогою ми проводимо перекачування з колодязя в колодязь без попадання нечистот назовні і в зливову каналізацію. Визначено місце пошкодження труби, проводяться заходи з його локалізації. Буде встановлена спеціальна пневмогруша перед аварійною точкою для осушення місця проведення ремонтних робіт. Одночасно буде здійснюватися перекачування нечистот в працюючий колодязь, тобто каналізаційний колектор продовжить функціонувати, – говорить Костянтин Бармин. – Вік керамічної труби, через часткове руйнування якої трапилась аварія, приблизно 40 років, але в цілому, до нинішньої аварії, її технічний стан оцінювався як задовільний. У процесі розвитку інфраструктури міста поступово модернізуються і каналізаційні мережі, але їх зношеність, безумовно, регулярно підносить неприємні сюрпризи. Хочу від душі подякувати працівникам водоканалу, які і в будні, і в свята працюють задля благополуччя городян.