Пятница, августа 14, 2020

З 26 листопада в 10 областях України запроваджено режим воєнного стану – терміном на 30 днів. У переліку – Харківська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Чернігівська, Вінницька області

Президент України підписав Указ № 393 «Про введення воєнного стану в Україні», у якому зазначено: «Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року». Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у Законі «Про правовий режим воєнного стану».  Більшість – стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема, підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ обмеження конституційних та громадянських прав українців, як-то конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців тощо. Комендантський час не вводиться, не потрібно  носити з собою ніяких додаткових документів. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов відкритої наземної військової агресії Росії. Президент підкреслив – його принципова позиція зробити воєнний стан мінімально помітним для цивільного населення.

 

 

Офіційну позицію керівництва Харківської області озвучила голова обласної державної адміністрації Юлія Світлична:

«Ситуація в Харківській області – стабільна та контрольована. Транспорт, у тому числі залізничний, аеропорт, заклади громадського харчування й торгівлі працюють у штатному режимі. Ніяких заходів, що обмежуватимуть конституційні права жителів регіону, не проводитиметься. Усі заходи, які проводяться в регіоні, спрямовані на підвищення рівня безпеки та обороноздатності. Ми не скасовуватимемо спортивних змагань та масових свят. Наголошую: жоден ворог не порушить наші плани. Ми продовжуємо системно працювати, будувати та розвивати регіон. Порядок, безпеку та розвиток регіону буде забезпечено».

Міський голова Чугуєва Галина Мінаєва закликає мешканців міста зберігати спокій та продовжувати жити й працювати у звичному порядку:

«Введення воєнного стану, у тому числі на території нашої області, – тимчасовий вимушений захід. Я впевнена, що жодним чином не будуть порушені чи обмежені законні права та свободи людей. Усі заклади Чугуєва – комунальної, соціальної, освітньої, культурної, медичної, транспортної, торгової галузей – продовжують працювати у штатному режимі та надавати мешканцям відповідні послуги. На посилений варіант несення служби переведено силові структури. Запевняю, що міська влада виконає максимум залежних від неї заходів, аби ситуація у Чугуєві залишалася спокійною та стабільною, а городяни не відчули на собі введення воєнного стану. Звертаюся з проханням до земляків у всіх своїх діях керуватися виключно здоровим глуздом, не піддаватися панічним настроям, продовжувати вести звичний спосіб життя. Разом, при взаємопорозумінні та взаємодопомозі, ми здолаємо непростий період та продовжимо розбудову нашого міста».