Пятница, августа 14, 2020

Питання безпеки, як власної, так і громадської, у сучасній тривожній обстановці є одним з найважливіших для усіх нас. У чугуївських інтернет-товариствах у соціальних мережах та й при живому спілкуванні люди постійно виказують тривогу з приводу своєї безпеки та незадовільної, на їх погляд, роботи правоохоронців. Хоча, за словами заступника начальника Чугуївського райвідділу поліції Максима Стецини, криміногенна ситуація в цілому по Чугуєву та району є стабільною й мало чим відрізняється від минулих років.

– Максиме Григоровичу, скільки в середньому за добу надходить дзвінків та якого характеру на телефон «102» до Чугуївського відділу поліції?

– Щодоби до поліції звертаються близько 30-40 громадян з різними заявами та повідомленнями. Найбільш поширені – про випадки крадіжок майна, шахрайство, сімейні дебоші, скарги на сусідів, порушення правопорядку у громадських місцях, наркозлочини. Стільки ж разів (30-40) наряди патрульної поліції виїжджають на виклики з метою оперативного реагування на звернення мешканців. Щоденно 3-4 справи вносяться в Єдиний реєстр досудових розслідувань й по ним ведуться провадження.

Найбільша кількість злочинів припадає на крадіжки майна фізичних та юридичних осіб. За 11 місяців зафіксовано 642 звернення з цього приводу. Найчастіше крадуть металеві вироби з територій домоволодінь та дачних кооперативів; обкрадають будинки та квартири шляхом проникнення через порушення конструкцій металопластикових вікон. За останні місяці суттєво зросла кількість випадків пошкодження майна газорозвідувальної компанії в селах району – близько 100 випадків.

 

 

– Чи можете Ви озвучити  статистику скоєння та розкриття найбільш поширених тяжких злочинів?

– Незважаючи на існуючу думку, що чугуївські правоохоронці погано працюють, наші показники з розкриття відповідають середньообласним, а з деяких напрямків навіть й вищі. Візьмемо дані за 11 місяців. З 4 розбійних нападів розкрито 3; з 16 грабежів – 7;  з 3 вбивств – 3. До суду направлено: 22 справи з 94 випадків нанесення тілесних ушкоджень; 5 справ з  13 квартирних крадіжок; 5 справ з 16 крадіжок з автомобілів; 2 справи з 4 хуліганств. Може, ці цифри особливо й не вражають, але, повірте, вони свідчать про досить непогану роботу поліції.

– Окреме питання щодо боротьби зі злочинами, пов’язаними з виготовленням, зберіганням та розповсюдженням наркотичних засобів. Саме ця тема останнім часом набула дуже широкого резонансу у Чугуєві та викликає масове занепокоєння городян, особливо батьків про своїх дітей.

– Працівниками поліції ведеться робота з протидії наркозлочинам. За 11 місяців відкрито 25 проваджень за статтями Кримінального кодексу про виготовлення, зберігання та збут наркотиків. 6 справ за збут та 9 –  за зберігання вже знаходяться у суді. Лише за останній місяць проведено три обшуки, в двох з них було знайдено наркотики. До боротьби з наркоманією на території міста долучаються оперативні працівники Управління протидії наркозлочинності Головного управління Національної поліції в Харківській області. Зокрема, саме вони відстежують електронні адреси (якими періодично розписують будівлі міста), де можна замовити та оплатити наркотики, та безпосередньо місця закладок наркотиків. До речі, звертаюся до мешканців міста і району: якщо ви бачите групи молоді, що у пошуках закладок снують по вулицях, прискіпливо оглядаючи забори, поштові скрині, купи піску чи щебню і т.ін., негайно телефонуйте на номер 102 та викликайте поліцію.

Не є для мене таємницею, що саме співробітників поліції дехто звинувачує не тільки у бездіяльності у цьому напрямку, але й підозрює у нібито «кришуванні» наркоманів. Особисто мені не відомі такі факти. Якщо ж у когось є така інформація чи докази, то, будь ласка, звертайтеся до Управління внутрішньої безпеки НП у Харківській області чи СБУ.

– Ефективність та результативність роботи поліції, в першу чергу, залежать від кадрового потенціалу. Чи достатньо у відділі кваліфікованих співробітників?

– Я не маю права давати оцінку кваліфікації працівників. Але всі вони або пройшли переатестацію, або (маю на увазі молодь) були прийняті на службу після закінчення відповідних навчальних закладів. З останні 2-3 роки особовий склад відділу оновився приблизно на 15%. Відповідно до графіку правоохоронці проходять курси підвищення кваліфікації. Наразі усі ключові посади укомплектовані, але є 5 вакансій слідчих.

– Максиме Григоровичу, процес реформування поліції вже закінчився чи будуть ще якісь нововведення?

– Реформа триває, й наразі проходить пробацію проект «Поліцейські детективи»,  у рамках якого функції слідчих та оперативних співробітників кримінальної поліції  будуть об’єднані. Тобто детектив сам буде виконувати оперативно-розшукові дії, збирати докази і вести слідство.

– Чи покладено на поліцію додаткові функції у зв’язку з введенням військового стану в Харківській області?

– З цього питання можу зазначити лише те, що всі відділи поліції області переведено на посилений варіант несення служби.

– Знаємо, що Чугуївський відділ поліції співпрацює з органами місцевого самоврядування та іноземними партнерами у проектах, спрямованих на поліпшення взаємодії між правоохоронцями та громадою. Яким чином плануєте бути більш відкритими та доступними у спілкуванні з мешканцями (чого наразі, на жаль, поліції не вистачає)? Погодьтесь, що регулярне інформування про свою роботу та її результати викликало б більше довіри до поліції та формувало б її позитивний імідж.

– Цілком згоден. Сьогодні у нас ведуться роботи зі створення громадської приймальні, що покращить умови для прийому громадян. Працюємо над активізацією сторінки Чугуївського відділу поліції у Фейсбук, яку можна використовувати як відкритий майданчик для спілкування з людьми. Не погоджусь з тим, що ми повністю закриті для спілкування: керівництво відділу відгукується на пропозиції представників влади, громадськості та бере участь у «круглих столах» з обговорення проблемних питань щодо безпеки громадян, у засіданнях голів вуличних комітетів та ОСББ. Звичайно ж, продовжимо працювати у цьому напрямку та сподіваємось на співпрацю з чугуївцями.