Ризикована економія

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У квітні КП «Чугуїввода» інформувало мешканців міста про недобропорядних абонентів підприємства, які бажають «економити» або позбутися платежів за отримані послуги з водопостачання та водовідведення шляхом штучного втручання чи впливу на роботу засобу обліку холодної води. Одним з цих шляхів є встановлення на корпус водолічильника магніту. Як показав час, не всі споживачі з розумінням поставилися до проблем комунального підприємства та міста в цілому.

У липні 2015 року при плановому обході контролерами КП «Чугуїввода» в одній із квартир будинку № 82 по вул. Харківській було виявлено встановлений неодимовий магніт на корпус водолічильника. Таким чином, рахунковий механізм був зупинений магнітним полем, а підприємству нанесено фінансові збитки. Представниками КП «Чугуїввода» було зафіксовано порушення, складено акт та зроблено фото вузла обліку.

Згідно п.п. 3.2., 3.3., 3.4. «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» від 27.06.2008 р. № 190 передбачено, що у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин на добу. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць. На підставі складеного акту здійснено нарахування по безобліковому водокористуванню у розмірі 20 тис. грн.

 

 

У разі ухилення від оплати за безоблікове використання водопостачання та водовідведення КП «Чугуїввода» має право стягнути плату у судовому порядку, крім цього, додаються судові витрати, а також підприємство має право розірвати договір на централізоване водопостачання та водовідведення.

Крім вищезазначених проблем, пов’язаних з оплатою нарахувань, які обов’язково виникнуть у маніпулятора, часто йде мова і про інше. Сила тяжіння у неодимового магніту більше 100 кг. Він настільки сильний, що може легко прищемити і травмувати пальці рук, шкіру. Після небезпечного сусідства з приладами (телевізор, ноутбук і ПК) неодимовий магніт в лічені секунди приводить їх в повну непридатність. Зникають дані з банківських карт, дисків та інших носіїв інформації. Слуховий прилад псується, а робота кардіостимуляторів може бути порушена. На шкірі виникають сильні висипання через нікель, яким покрито більшість магнітів, а він викликає сильну алергічну реакцію.

Шановні городяни! Звертаємо увагу на те, що суворе, але справедливе покарання чекає кожного, хто хоче незаконно «економити», причому за рахунок підприємства, яке і так переживає скрутні часи.