«Універмаг»: сьогодення та перспективи

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Протягом останніх днів до нас у редакцію неодноразово надходили дзвінки від підприємців міста, що орендують торговельні площі в приміщенні «Універмагу» і які стурбовані майбутнім магазину, адже, як стало відомо, нещодавно там змінився балансоутримувач. Їх питання наш кореспондент переадресував начальнику управління – начальнику відділу комунальної власності та земельних відносин управління містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань Чугуївської міської ради Віталію Чоломбитько.

– Віталіє Олександровичу, чи зміниться щось для підприємців, які орендують торговельні площі у магазині «Універмаг» із появою нового балансоутримувача? І чим викликані такі зміни?

– Перш за все мені б хотілося заспокоїти орендарів «Універмагу»: зміни, які відбулися, ніяким чином не вплинуть на їх роботу. Донедавна міська рада укладала договір оренди з КП «Чугуївська агенція комунальних ресурсів», яке брало на себе зобов’язання обслуговувати цю будівлю, отримувати кошти за оренду приміщень та перераховувати їх до міського бюджету. Але 13 листопада поточного року контракт з керівником цього підприємства закінчився, і відтепер плату за користування спорудою отримує балансоутримувач КЖРЕП м. Чугуєва. Договір оренди приміщень першого та другого поверхів будівлі «Універмагу» між міською радою та КП «ЧАКР» не розірваний, а переданий балансоутримувачу, тобто сторони за договором суборенди залишаються незмінними. З підприємцями, які сумлінно виконували договірні зобов’язання, буде продовжено термін дії договору суборенди строком на один рік.

У чому ж полягає необхідність таких змін? Всі підприємці-орендарі «Універмагу» були незадоволені тим станом справ, який склався на КП «ЧАКР»: покрівля будівлі протікає, відсутнє опалення. Тому з метою оперативного вирішення питань використання та передачі в суборенду приміщень першого та другого поверхів будівлі «Універмагу», зменшення розміру плати за послуги з утримання апарату, проведення ремонту було прийнято рішення передати балансоутримувачу будівлі, тобто КЖРЕП м. Чугуєва, повноваження по нарахуванню орендної плати та її отриманню. Відтепер, в разі якщо підприємці мають бажання орендувати площі «Універмагу» або відмовляються від них, немає потреби чекати засідання сесії міської ради чи виконавчого комітету, ці питання можна буде вирішувати в оперативному порядку протягом одного-двох днів. Це дасть змогу не накопичувати борги КП «ЧАКР» перед балансоутримувачем та оперативно вирішувати всі питання, які пов’язані з утриманням  будівлі. Кошти ж, які сплачуються як орендна плата, будуть перераховані КЖРЕП м. Чугуєва, і саме за їх рахунок балансоутримувач буде проводити роботи по ремонту покрівлі.

Наразі найактуальніше питання в магазині – це відсутність опалення. Проблема полягає в перерахуванні коштів для придбання труб, необхідних для прокладання нової теплотраси. Над цим питанням ми вже працюємо, й протягом кількох днів воно буде вирішено.