Четверг, декабря 09, 2021

Проблема

 На території Харківської області у розпалі жнива. Наразі погодна ситуація досить складна. Температура повітря висока, а дощів практично немає. У зв’язку зі спекою рівень пожежної небезпеки оголошено найвищий, 5 класу. А отже ризик виникнення пожеж дуже високий. Тому користувачам сільськогосподарських угідь в цей період потрібно забезпечити здійснення необхідного протипожежного режиму, щоб неконтрольований вогонь вмить не знищив важку багатомісячну працю.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди, завдають великої шкоди довкіллю та здоров’ю людини.

Літо, спека, і саме в цю пору дуже частими є випадки харчових отруєнь. І статися вони можуть будь-де, зокрема і в закладах громадського харчування. Як при цьому діяти та чи можна розраховувати на відшкодування завданої шкоди? Відповідають фахівці державної системи безоплатної правової допомоги

Що потрібно робити в разі харчового отруєння в закладі громадського харчування?

Спочатку радимо спробувати вирішити це питання в досудовому порядку. Для цього необхідно звернутися із заявою до власника закладу з проханням відшкодувати шкоду за лікування, а також моральну шкоду, яка була вам завдана. До заяви потрібно долучити копії документів, які підтверджують факт отруєння. Якщо ж адміністрація вам відмовить, тоді вже варто звертатись до територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби). До основних завдань Держпродспоживслужби належить, зокрема участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань, спрямованих на виявлення причин та умов, що призводять до виникнення і поширення інфекційних хвороб, у тому числі через харчові продукти, групових та індивідуальних харчових отруєнь, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) тощо, а також розгляд відповідних скарг. У випадку якщо заклад харчування відмовляється компенсувати вам витрати у зв’язку з отруєнням та не визнає свої вини, ви маєте право звернутися за захистом ваших прав та інтересів до суду.

Як довести факт отруєння?

Якщо у вас є чек чи квитанція, то відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» це є підтвердженням вчинення правочину між клієнтом і продавцем. Якщо немає, то підтвердженням даного факту можуть виступити свідки.

В обов’язковому порядку необхідно звернутися до медичного закладу або викликати швидку, повідомивши лікаря про місце та час вживання страви, якою ви, вірогідно, отруїлися. Слід розповісти не лише про симптоми захворювання, але і про обставини пригоди, аби був задокументований причиново-наслідковий зв’язок між вживанням страви і наслідками. Необхідно зберігати й усі квитанції про придбання призначених ліків. Це все слугуватиме доказами про отруєння.

Одним з найбільш проблемних об'єктів, отриманих нашим містом у спадок від Чугуївського району в процесі адміністративно-територіальної реформи, можна назвати амбулаторію сімейної медицини у селі Кам'яна Яруга. Цей вкрай затребуваний кам’янояружцями об'єкт вже встиг здобути собі сумну славу довгобуду. З нового року він разом з непростою історією свого будівництва перейшов в управління Чугуївської міської ради, співробітники якої намагаються розібратися в хитросплетіннях переданої документації і непростих стосунках з підрядниками. А між тим, поки що прийом пацієнтів медики ведуть в практично аварійній будівлі, не гідній називатися амбулаторією в XXI столітті. Детальніше про проблемні моменти будівництва амбулаторії в Кам'яній Ярузі розповіла міський голова Галина Мінаєва


– Дійсно, серед усього переліку об'єктів, які дісталися нашій громаді у спадок від Чугуївського району, Кам’яноярузька амбулаторія чи не найпроблемніша. Незважаючи на те, що її будівництво ведеться вже кілька років (наприклад, така ж амбулаторія в Малинівці вже давно введена в експлуатацію), і велика частина робіт вже завершена, вона як і раніше знаходиться в статусі об'єкта незавершеного будівництва.

Після 22:00 сусіди співають, кричать, стукають важкими предметами... Знайома ситуація? То як же можна в правовому полі вплинути на таких шумних сусідів?
Відповідь підготовлена за матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги:

З 10 години вечора і до 8 ранку не можна голосно співати, кричати, слухати гучно музику, використовувати салюти і феєрверки тощо.

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9 години вечора.

Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Ви зможете проводити ремонт у такі дні, якщо погодите це з вашими сусідами.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для житлових будинків, прибудинкових територій, установ освіти і культури, а також інших приміщень, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.

Які ж передбачені норми шуму? Згідно з відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах, становить: вдень – 50 децибел, вночі – 40 децибел. Для готелю або гуртожитку 55 – максимальний рівень шуму вдень і 45 – вночі.

Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел – це шум розмови, 65 – це шум гучної розмови.

багатьох районах області люди вже розпочали активну боротьбу із господарським сміттям та залишками рослинності. Така діяльність, яка найчастіше здійснюється випалюванням, призвела до того, що збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Тільки за вчорашній день (28 березня) чугуївські рятувальники ліквідували 7 таких пожеж. Загалом упродовж тижня вогнеборці Харківської області ліквідували 106 займань минулорічного сухостою на загальній площі майже 40 га
Тож, з огляду на настання пожежонебезпечного періоду рятувальники посилюють профілактичну роботу серед громадян щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та в екосистемах України.

ДСНС нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!

Початок весни – золота пора для квіткових браконьєрів. Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на початку весни. Чугуївська міська рада та її виконавчі органи нагадують, що така діяльність є порушенням природоохоронного законодавства України

Пам’ятайте: практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів; крокусів та сон-трави – по 3,5 мільйони. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи!

Збирання або пошкодження підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного), конвалії, проліска, цикламена, крокусу та інших цінних першоцвітів суворо забороняється! З метою посилення контролю за охороною ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, у тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, у весняно-літній період на території Харківської області проводиться операція «Первоцвіт».

Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати та не продавати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи та краси нашого рідного краю.

Перша половина березня традиційно вважається однією з найскладніших в питаннях благоустрою: сходить сніг, а разом з цим оголюються всі найпроблемніші ділянки міста

Побутове сміття в найнесподіваніших місцях, дорожнє і тротуарне покриття, пошкоджене від снігу і льоду, численні сліди життєдіяльності наших чотириногих «городян» – з цими та багатьма іншими сумнівними явищами ранньої весни доводиться щорічно стикатися чугуївцям. І все ж одне з найбільш неприємних серед них – численні розриття ґрунту, багато з яких розташовані посеред проїжджої частини або в місцях, де пересуваються пішоходи. У період весняного бездоріжжя ці ділянки не тільки перетворюються в непрохідні болота, а й є джерелом бруду, яке розноситься по всьому місту. У чому причина цього явища і що з цим збираються робити комунальники – ці та інші питання журналісти Чугуївської радіокомпанії адресували заступнику міського голови Костянтину Барміну.

– У чому причини численних поривів на комунальних мережах?.

– Причини численних поривів на комунальних мережах, насамперед, водопровідних, криються в їх зношеності, а також в різкому перепаді середньодобової температури, в результаті якого відбувається рух ґрунту і, як наслідок, додаткове навантаження на труби. Причому не рідкісні випадки, коли перепади температури рвуть не тільки старі труби, але і відносно нові, що знаходяться в нормальному технічному стані. До слова, комунальні мережі в Чугуєві дуже різноманітні: є чавунні, сталеві, пластикові і навіть керамічні

Для ліквідації аварії виїжджає аварійна бригада і здійснює розриття ґрунту для того, щоб знайти місце пориву. Ґрунт цей найчастіше мокрий, а значить, практично миттєво замерзає і перетворюється буквально в кам'яну гору. На жаль, створювати запаси сухого, непромерзлого ґрунту для засипки розкопаних місць нам не дозволяє обмеженість у фінансових коштах і необхідних площах.

Пізно ввечері 31 грудня трапилася серйозна аварія на каналізаційному колекторі в самому центрі міста. Стався затор в каналізаційній мережі, яка проходить по вулицях Гвардійська, Музейна, Кожедуба

Як повідомив заступник міського голови Костянтин Бармін, аварія сталася через обвалення труби. На місце прибули фахівці водоканалу, оцінили ступінь серйозності ситуації – і з урахуванням святкових днів було прийнято технологічне рішення: за допомогою наявного обладнання здійснювати перекачування з одного колодязя в інший – працюючий, тим самим забезпечивши належне тимчасове функціонування каналізаційної системи. На місці аварії постійно працювали і працюють чергові зміни.

– На цій ділянці розташований досить великий вузол інженерних мереж (4 кабелі спецзв'язку, високовольтні кабелі, теплові мережі), що ускладнює роботу, доводиться багато виконувати вручну. Але відрадно, що на нашому підприємстві «Чугуїввода» є мотонасос з достатньою потужністю, з його допомогою ми проводимо перекачування з колодязя в колодязь без попадання нечистот назовні і в зливову каналізацію. Визначено місце пошкодження труби, проводяться заходи з його локалізації. Буде встановлена спеціальна пневмогруша перед аварійною точкою для осушення місця проведення ремонтних робіт. Одночасно буде здійснюватися перекачування нечистот в працюючий колодязь, тобто каналізаційний колектор продовжить функціонувати, – говорить Костянтин Бармин. – Вік керамічної труби, через часткове руйнування якої трапилась аварія, приблизно 40 років, але в цілому, до нинішньої аварії, її технічний стан оцінювався як задовільний. У процесі розвитку інфраструктури міста поступово модернізуються і каналізаційні мережі, але їх зношеність, безумовно, регулярно підносить неприємні сюрпризи. Хочу від душі подякувати працівникам водоканалу, які і в будні, і в свята працюють задля благополуччя городян.

Протягом 2015-2020 років КП «Чугуїввода» виділено 55,4 млн грн, в т.ч. 21,3 млн грн з міського бюджету, на модернізацію системи водопостачання та водовідведення
За 5 років за кошти обласного та міського бюджетів реалізовано проєкти та замінено 4,6 км мереж водопостачання:1) «Реконструкція водоводу Д=500мм від вул. Жовтневої Революції по вул. Зелена Долина, вул. Робоча до вул. Мічуріна в м. Чугуєві довжиною – 1,2 км» вартістю 3,58 млн грн;2) «Реконструкції водоводу Д=500мм від розподільчої камери по пров. Зачуговському, вул. Зачуговська, вул. Преображенської до пров. Терешкової» вартістю 15,5 млн.грн.Стан виконання складає 75%. Вартість виконаних робіт склала 9,97 млн.грн. Замінено 2,3 км сталевого водоводу Д=500мм на поліетиленовому трубу Д=315мм.3) «Реконструкція водовода Д=300мм від вул. Нижня Зачуговка через автомобільну дорогу Київ – Харків – Довжанський, по вул. Фортечний узвіз, вул. Гвардійська в м. Чугуєві (коригування)» (2019 рік; підрядна організація ТОВ «Спецінжиніринг-Постач») вартістю 6,64 млн грн. Виконано заміну водоводу на трубу із поліетилену Д=315мм довжиною 855 п.м.4) поточний ремонт ділянки водоводу Д=300мм по вул. Героїв Чорнобильців в районі ринку протяжністю 55 п.м, вартістю 298,86 тис.грн;5) «Капітальний ремонт мереж водопостачання по вул. Гагаріна,30»  – 145 п.м. на суму 580,860 тис.грн.За результатами реалізації вищезазначених проєктів зменшилася кількість поривів, в результаті чого зменшилися втрати води.Наприклад, середні показники втрат води склали: